Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 09:02




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 EPeS - hop-up komory pro M249 a M60/PKM 
Autor Zpráva
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 09 dub 2015, 11:32
Příspěvky: 23
Nový příspěvek EPeS - hop-up komory pro M249 a M60/PKM
Naším prvním výrobkem jsou hop-up komory pro M249 a M60/PKM. Komory se liší pouze v několika vnějích rozměrch, proto je založeno pro obě dvě společné téma. Vnitřní konstrukce - tudíž i nejdůležitější část usazení hopgumičky a límečku hopgumičky je u obou produktů shodná.
Téma je vyhrazeno informacím o produktu, recenzím a případným dalšim poznatkům a dotazům.

_________________
Enhanced Performance Shooting - EPeS


24 dub 2015, 15:27
Profil
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 09 dub 2015, 11:32
Příspěvky: 23
Nový příspěvek Re: EPeS - hop-up komory pro M249 a M60/PKM
Hop-up komora M249 - informace o produktu

- úspěšně testováno v CA i AK M249 v kombinaci s 30 a více druhy hop-up gum (Falcon, Systema, A+, CA, AT, GD, MB, Element, RA, Guru, ICS, GP, MapleLeaf, JBU, PDI, SHS … od každého výrobce všchny dostupné tvrdosti)
- ve většině případů bylo při testech dosaženo výkonu převyšujícího sílu pružiny o 10 m/s, i vyších (bez dotěsnování komory a dalšího lazení)
- doporučena tryska délky 21,4-22 mm (v závislosti na vnitřní konfiguraci mechaboxu – ramínko podavače, hlava válce, vačky pístového kola zajišťující vyšší zdvih trysky …) - optimální délka 21,7 mm

hlavní přednosti produktu:
- vysoká kvalita a přesnost výroby, použit pevnostní dural 7075 T6 (není eloxováno z důvodu zachování vysokých výrobních tolerancí a dostatečné tvrdosti povrchu)
- důmyslný vnitřní tvar pro límeček hop-up gumy
- fixace vnitřní hlavně pomocí 4 tupých červíků (na rozdíl od standardní fixace pomocí zámečku dovoluje osový posun hlavně – lepší usazení hop-up gumy a lehkou osovou korekci havně)
- upravena pozice a velikost otvoru podávání kuliček (vyšší kompatibilita)
- hop-up komora dovoluje individuální nastavení, čímž může napomoci vyrušit výrobní nepřesnosti něktrých dílů a zbraní čínské produkce a přináší pár uživatelských benefitů:
- - + možnost vymezit vůli usazení komory v mechaboxu pomocí přibalených o-kroužků (2 různé velikosti)
- - + vyjímatelný/výměnný kolík zajišťující komoru v krutu, v případě potřeby je přibalen delší (pro vyjmutí stačí nahřát horkovzdušnou pistolí, či fenem na vlasy) – u některých M249 je s tímto problém, kvůli různým rozměrům a usazení dílu, zajišťujícího podávání kuliček ke komoře – do kterého zapadá komora, resp. výše popsaný kolík
- - + 3ks přítlačných válečků (různé délky 4,2-4,7 mm)
- - + bonusový červík zajišťující dokonaleji komoru v krutu - pro M249 které jsou sestaveny s pevnou vnější hlavní (nelze rychlovyjímat, hlaveň je přišroubována delšími šrouby z boku těla) – červík se šroubuje do závitu ve vrchní části komory – v některých případech nutno částěčně upravit drážku v těle zbraně
- - + drážka umožnující částečnou fixaci komory a vnitřní hlavně v barrel housingu, potažmo vnější hlavni – pro M249 které jsou sestaveny s vyjímtalnou vnější hlavní (komora s vnitřní hlavní drží po vyjmutí vnější hlavně z těla zbraně na svém místě)

_________________
Enhanced Performance Shooting - EPeS


24 dub 2015, 15:35
Profil
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 09 dub 2015, 11:32
Příspěvky: 23
Nový příspěvek Re: EPeS - hop-up komory pro M249 a M60/PKM
Hop-up komora pro M60/PKM - informace o produktu

- úspěšně testováno v kombinaci s 30 a více druhy hop-up gum (Falcon, Systema, A+, CA, AT, GD, MB, Element, RA, Guru, ICS, GP, MapleLeaf, JBU, PDI, SHS … od každého výrobce všchny dostupné tvrdosti) - ve většině případů bylo při testech dosaženo výkonu převyšujícího sílu pružiny o 10 m/s i vyších (bez dotěsnování komory a dalšího lazení)
- doporučena tryska délky 21,4-22 mm (v závislosti na vnitřní konfiguraci mechaboxu – ramínko podavače, hlava válce, vačky pístového kola zajišťující vyšší zdvih trysky …) - optimální délka 21,7 mm
- při montáži do zbraní PKM může být kolík fixující komoru v krutu přílíš široký, je potřeba jej mírně zbrousit, nebo vyjmout (komora je v podstatě osově jištěna samotným usazením ve vnější hlavni (barrel housingu)
- k zajištění regulačního kolečka přítlaku hop-up použijte širší, či užší o-kroužek, v závislosti na konkrétní zbrani - v některých případech může širší o-kroužek bránit plnému dosednutí hop-up komory na čelo mechaboxu - je tedy potřeba použití kroužku užšího

hlavní přednosti produktu:
- vysoká kvalita a přesnost výroby, použit pevnostní dural 7075 T6 (není eloxováno z důvodu zachování vysokých výrobních tolerancí a dostatečné tvrdosti povrchu)
- důmyslný vnitřní tvar pro límeček hop-up gumy
- fixace vnitřní hlavně pomocí 4 tupých červíků (na rozdíl od standardní fixace pomocí zámečku dovoluje osový posun hlavně – lepší usazení hop-up gumy a lehkou osovou korekci havně)
- upravena pozice a velikost otvoru podávání kuliček (vyšší kompatibilita)
- hop-up komora dovoluje individuální nastavení, které může napomoci vyrušit výrobní nepřesnosti něktrých dílů a zbraní čínské produkce a přináší pár uživatelských benefitů:
- - + možnost vymezit vůli usazení komory v mechaboxu pomocí přibalených o-kroužků (2 různé velikosti)
- - + vyjímatelný kolík zajišťující komoru v krutu (pro vyjmutí stačí nahřát horkovzdušnou pistolí, či fenem na vlasy) – u některých PKM nutno kolíček odstranit či upravit viz výše
- - + 3ks přítlačných válečků (různé délky 4,2-4,7 mm)

_________________
Enhanced Performance Shooting - EPeS


24 dub 2015, 15:51
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 17 kvě 2011, 18:56
Příspěvky: 711
Bydliště: Ústecký kraj
Nový příspěvek Re: EPeS - hop-up komory pro M249 a M60/PKM
Menší recenze na nové cnc hop up komory od EPeS (v prodeji pod morriscz)

Dost z nás řešilo/řeší problém s tím, že čínská mimina mají hop up komory na atyp. gumičky, které se v ČR, pokud vím, nové sehnat nedají. Tak jako tak by komora pořád byla nekvalitní, nepřesný odlitek. Možností bylo použít modrou morris komoru, která měla poměrně špatně řešené osazení pro límeček gumičky a s tím spojený problém dušení, nebo CA komoru, která byla stále jen odlitek, i když plně funkční a sehnat ji není taky úplně jednoduché , takže EPeS uhodil hřebíček na hlavičku a je tu suprácká CNC komora pro mimčo s pár vychytávkama navíc.

Komoru jsem jako nezávislý technik testoval už jako prototyp (ke kterému jsem nějaké výhrady, ale vše bylo do finální verze "odstraněno"), i jako finální výrobek, který si můžete zakoupit zde:

http://www.armymarket.cz/hop-up-komora- ... iscz-d6800

Charakteristika:
+ lze použít klasické AEG gumičky -> naprosto perfektní usazení pro límeček hop up gumičky
+komora je o trošku užší, než je obvyklé -> většinou není potřeba použití teflonové pásky (záleží na hlavni a gumičce)
+zajištění hlavně pomocí 4 červíků
+ vybrání pro centrovací kroužek
+ možnost uchycení komory do vnější hlavně
+ možnost uchycení fixně do těla
+ osazení pro okroužky na vnějším hrdle komory, které se zasouvá do mechaboxu -> lze vymezit vůli v mechaboxu
+ velký náběh u otvoru pro podávání kuliček
+ dvě různé délky čepů pro usazení komory do těla ( do drážky v těle, aby komora nebyla otočená)

Jak v prototypu, tak ve finální verzi jsem testoval následující gumičky - GP, AT černá, AT zelená, AT modrá, AT bilá, AT červená, CA, GD - bílá silikon, GD - černá, Systema silikon, systema energy, ICS, CYMA, MadBull, PDI, A+ 60° , A+ 70°. S žádnou z gumiček se mi zbraň nedusila. Ani s extrémně měkkou bílou silikonovou gumičkou od guarder. Osazení pro límeček je prostě parádní.

Délka trysky je dost individuální - záleží na tloušťce stěny mechaboxu, náběhu ramínka, vačky pístového kola, válci a samotné konstrukci trysky (šířka drážky která se nasazuje na výstupek ramínka) a nikdo vám neřekne číslo na desetinu milimetru. Výrobce udává 21,4 - 22,0. Já neměl problém se správnou funkčností na trysce 21.00 - opět záleží na výše zmíněných faktorech.

Doposud jsem finální komoru instaloval do 3 zbraní a další 2 budou v nejbližší době, takže poté přidám další výsledky


1) Výkonové díly - tryska morris 21,8 , RA hlava válce, GD válec s dírou, ASpro modra hlava pístu, píst AT, pružina sp130 GD, trn BEZ ložiska, základní hlaveň 360mm.

Výkon s EPeS komorou - 129-131m/s s 0,30g BLS tzn. 2,56J
Nebyl žádný problém s kolísáním - 130,0 ; 130,0 ; 129,0 ; 130,3 ; 130,5 ; 130,9 ; 130,3 ; 130,9 ; 130,3 ; 129,8 ; 130,9 ; 130,9 ; 130,5 ; 130,7 ; 130,0 ; 130,9 ; 130,7 ; 130,2 ; 130,5 ; 131,1

2)Tryska NBU airsoftparts 21,5mm, GD NBU set vzduchotechniky, SHS píst, sp140GD, guma ICS, trn bez ložiska, hlaveň SRC 510mm

Výkon s EPeS komorou - 135-137m/s s 0,30g G&G tzn. 2,8J
Opět žádný problém s kolísáním výkonu.

3) Tryska ASpro 21,7mm , hlava válce černá ocelová ASpro, válec ASpro, Hlava pístu modrá s dvojitým těsněním ASpro, m130 SHS, píst aimtop, ložiško na trnu.

Výkon s EPeS komorou - 124-125m/s s 0,30 BLS tzn. 2,35J
Žádné kolísání výkonu.


Jediné negativum které jsem postřehl je, že 2 z 5 kusů měli o něco větší průměry přítlačných válečků a při povolení hop up se nevysunovaly samovolně zpět nahoru. Bylo potřeba vystřelit a díky tomu se váleček dostal zpět nahoru, protože ho kulička vytlačila zpět nahoru, když se pod ním snažila "protáhnout". Stačí váleček seškrábnout nožem a vše funguje perfektně.


Suma sumárum komory jsou super a prvních 5 ks, které jsem do servisu bral, nebudou určitě poslední. :)

Solis

_________________
M16A4 - sp140 -> 168m/s +
mk12 mod.1 - sp160 -> 180m/s +
SR25 - psg150 190m/s +



25 dub 2015, 20:24
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 21 zář 2012, 22:41
Příspěvky: 22
Nový příspěvek Re: EPeS - hop-up komory pro M249 a M60/PKM
Taky se mi dostala k testování předvýrobní série komory TDog line ještě bez označení EPES.
http://www.armymarket.cz/hop-up-komora- ... iscz-d6800

Tady jsou závěry, včetně nějakých fotek a koho to zajímá i tabulka s naměřenýma hodnotama

Testoval jsem celkem na 3 minimi (všechny china, za začátků výroby čínských minimi), jedno jsem nakonec vyloučil protože mělo moc krátkou trysku takže nebylo co měřit. Ale i tak do něj komora pasovala a spolehlivě podávala.

Testovaná munice BLS 0,20

jako referenční měření (moje minimi č.1 tak jak s nim jezdim) - komora CA, hlaveň KM 509mm, tryska 20,4 Guru, SP 130 ,víc jak 6 let stará sestava, prům rychlost 143,1 m/s

Zkoušený hopgumy: Systema, Madbull modrá, Madbull Shark, PDI, SHS tm.modrá, SHS sv.modrá, SHS růžová

Hlavně: KM Head 509mm, Prometheus 6,03 363mm, China ? 509mm.

Veškerý měření je v tabulce, zprůměrovaný úsťový rychlosti, nejvyšší označený červeně.

Když to shrnu:

- na pružině SP 130 nejlepší výsledek s SHS tm.modrou gumou, s tryskou 20,4mm - 145,1 m/s (vyšší než mam já na CA se Systemou o cca 2m/s)

-na pružině SP 120 s gumou MadBull modrou a nastavovací tryskou RetroA (21,7mm) 140,2m/s (ne zas o tolik nižší než jsem dostal ze svojí CA)


Jinak je výborná, ve všech 3 minimi podávala, seděla, hopgumy v ní pěkně pasovaly a držely. Ty gumy SHS co jsem to s nima zkoušel jsem nedokázal dát do žádný zbraně protože nikde netěsnily. A tady dokonce jedna podala lepší výkon než v komoře CA. (protože v mojí zbrani jsem zkoušel všechny gumy)

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

A pak se ke mě dostala už výrobní prodejní série Morris EpES, v balení v pytlíku byla komora, štelovací kroužek hopu, sada okroužků včetně náhradních, sada 3 přítlačných válečků (každý měl jinou dýlku takže se dal zvolit přesně vhodný pro danou hopgumu), sada imbusových červíků pro fixaci na hlavni a fixaci komory v uložení pro vnější hlaveň na zbrani.

Jak na předvýrobní tak na výrobní sérii nebylo potřeba nic dolaďovat, dobrušovat, srážet hrany atd. Zmíněný problém s přítlačným válečkem jsem nemusel řešit - resp jsem váleček jen promázl silikonovým olejem a kuličky si s jeho vacením zpět poradily samy. Fixaci v uložení pro hlaveň ani v samotně vnější hlavni (pomocí drážky v těle komory) ani okroužek na zahrdlení ústí komory do mechaboxu jsem nepoužil, ale věřím že všechno bude fungovat. Zvlášť dobrá je fixace ve vnější hlavni při rychlý rozborce zbraně v terénu.

Nakonec jsem v sestavě pro sebe použil původní hopgumu Systema, trysku Morris 21,7 upravenou a na původní pružině (SP130) kdy s komorou CA jsem měl cca 143 m/s jsem dostal na CNC komoře EPeS 150 m/s.

Jedna zvláštnost narozdíl proti základním komorám nebo komorám CA se Hop-up přidává po směru hodinových ručiček.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Obrázek


04 kvě 2015, 11:11
Profil
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 09 dub 2015, 11:32
Příspěvky: 23
Nový příspěvek Re: EPeS - hop-up komory pro M249 a M60/PKM
Po nedávném vyprodání všech hop-up komor pro m249 plánujeme v červenci 2017 výrobu další série. Konstrukčně zůstane stejná, není v podstatě co vylepšovat a Vaše reakce to jen potvrzují.
Nějaké drobné změny ale budou, půjde však víceméně hlavně o optimalizaci výroby. Asi největší změnou však bude povrchová úprava komory. V žádném případě však nepůjde o klasický elox a to hlavně z důvodu jeho špatných kluzných vlastností obzvláště při styku elox-elox.

_________________
Enhanced Performance Shooting - EPeS


13 čer 2017, 20:58
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz