Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:55




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní 
Autor Zpráva
Rotný
Rotný

Registrován: 04 lis 2014, 23:10
Příspěvky: 28
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
chcem sa opytat ak by bola teda tato teoria pravdiva tak to znamena ze ked budem pouzivat 500mm hlaven 170m pruzinu a chcem dosiahnut najvyzsiu ustovu rychlost a presnost tak mam pouzivat 20g BB ? tak ci ako to ma vlastne byt prosim vas


16 led 2017, 19:19
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Nie. Pochopil si to úplne zle. S 0,2g strelivom takto dosiahneš len najvyššiu úsťovú rýchlosť a budeš tráfať akurát tak oblaky. Ak máš konkrétnu zbraň a máš naňu konkrétne požiadavky sú tu témy ohladne upgradu a tam sa to lahko vyrieši. Ak len chceš pochopiť o čom sa diskutuje (teoretizuje) v tejto téme skús si ju ešte zopár krát prečítať :-)

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


16 led 2017, 19:30
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 26 led 2015, 17:17
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Nejaka souvislost s mnozstvim vzduchu, delce hlavne a vahy kulicek asi bude existovat.
Mam zkusenosti s g36c od JG a Cymi. Pri testovani dostrelu jsem nahodou zacal strilet s .30 kulickama a dostrel se mi zvedl z 55-60m (0.25 kule) na 65-68m u vsech g36c. U g36k se mi toto naviseni dostrelu nepodarilo a naopak dostrel s .30g se snizil oproti .25kam.
G36c a G36K jsou bez uprav v zakladu s pruzinou kolem 100.
Vzhledem k tomu, ze merak rychlosti nemam, mohu se jenom domnivat, ze g36c ma takove mnozstvi vzduchu = energie, ktere pri delce hlavne 24cm se nejlepe preda kulicce o gramazi .30. G36k ma jinou delku hlavne (34 cm) a tudiz bude potreba jina gramaz kulicky k idealnimu predani energie.
Opakuji, ze jsou to me domnenky za predpokladu, ze oba dva typy g36 maji stejne valce s dirou a jediny rozdil bude v delce hlavne.
Jinak si totiz nedokazu vysvetlit jak muze aeg se 100kovou pruzinou s tak kratkou hlavni, poslat tak tezkou kulicku na takovou vzdalenost.
Zdravi Petr


19 led 2017, 21:51
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Hungyus píše:
Nejaka souvislost s mnozstvim vzduchu, delce hlavne a vahy kulicek asi bude existovat.
Mam zkusenosti s g36c od JG a Cymi. Pri testovani dostrelu jsem nahodou zacal strilet s .30 kulickama a dostrel se mi zvedl z 55-60m (0.25 kule) na 65-68m u vsech g36c. U g36k se mi toto naviseni dostrelu nepodarilo a naopak dostrel s .30g se snizil oproti .25kam.
G36c a G36K jsou bez uprav v zakladu s pruzinou kolem 100.
Vzhledem k tomu, ze merak rychlosti nemam, mohu se jenom domnivat, ze g36c ma takove mnozstvi vzduchu = energie, ktere pri delce hlavne 24cm se nejlepe preda kulicce o gramazi .30. G36k ma jinou delku hlavne (34 cm) a tudiz bude potreba jina gramaz kulicky k idealnimu predani energie.
Opakuji, ze jsou to me domnenky za predpokladu, ze oba dva typy g36 maji stejne valce s dirou a jediny rozdil bude v delce hlavne.
Jinak si totiz nedokazu vysvetlit jak muze aeg se 100kovou pruzinou s tak kratkou hlavni, poslat tak tezkou kulicku na takovou vzdalenost.
Zdravi Petr


U čínskýho nedotěsněnyho kveru bych si ani neopovažil použivat kule těžší než 0,25, protože to ta plastova vzduchotechnika s mega vulema prostě nepřekouše a pošle ti na kuli jak mizerny tlak, tak šileny ztráty skoro ve všech komponentech kdy ti ustovku taha defakto pružina. S 0,3g kulema na činskym kveru s pseudo M120 bys měl ustovku pod 100 m/s? (v idealnim dotěsněnym stavu) a to už je hranice kdy se to miji efektivitou protože většina tlaku jde na vytlačení kuličky než na dodání do její energie. U činskyho kveru bych nejdřiv řešil dotěsnění a pak teprv laboroval s gramáží a dostřelem

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


20 led 2017, 20:18
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 04 lis 2014, 23:10
Příspěvky: 28
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
mam taku blbu otazku trochu OT, co je ten pomer BB ako ho vypocitam pri hlavni 6,10.
ja som to pocital:
pi*(3,015)²=28,561 ..............(hlaven 6,03)
pi*(3.05)²=29,227 ..............(hlaven 6,10)
potom som iba urobil priamu umeru:
28,561....1,38 (0.2g)
29,227.....x (0,2g)
vysledok:
0,2g...1,41
0,3g...2,11
je mozne ze sa to da takto vypocitat ? snad to neni uplna blbost co som urobil :D a snad ma niekto pochopi :D
Ps:ako chapem ze je to pomer V(valca).....V(hlavne) ale ako sa to da zisti ta hmotnost BB a ten pomer podla akeho vypoctu


15 bře 2017, 14:13
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Řeším teď parádní dilema. Mám ve své M4 hlaveň KM 363 mm. Válec s dírou, výkon 148 m/s. Pomohla by mi výměna hlavně za 430 mm (asi Prometheus) + plný válec k většímu dostřelu, aniž bych ztratil přesnost? O vyšší výkon mi nejde, řeším pouze ten dostřel, který tu mám slabší v porovnání se stejně výkonným AK (455mm hlaveň).
Předpokládám použití kulí 0,30g.


31 srp 2017, 20:40
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Dlhšia hlaveň ti môže pridať výkon (za predpokladu že budeš mať dostatok vzduchu) ale to automaticky neznamená aj väčší dostrel ten závisí od ďalších faktorov. Hop up efekt,odpor vzduchu (čim rýchlejšie BB letí tým väčší odpor na neho pôsobí) a tak podobne.


01 zář 2017, 09:19
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Jasně, budu laborovat i s gramáží kulí a hopem. Jde mi o to, jestli ta hlaveň v kombinaci s plným válcem může pomoci v dostřelu (více vzduchu). Výkon zvyšovat nepotřebuji. Díky.


01 zář 2017, 18:09
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Ak dobre rátam 148 m/s predpokladám že s 0,2g 2,2J tak mi vychádza že na čo največší dostrel by si mal použiť 0,4 až 0,45g BB

kde sa dostaneš niekde na 100 až 105 m/s otázka znie či ti to hop up uhopne ja mám skúsenosť že najlepší dostrel je okolo 90 m/s

Ak chceš strieľať 0,3g BB ak dobre čítam mal by si ísť s výkonom na cca 1,5J s doprým hop up sa dá na 65m trafať cca 30x30 cm terč aj za vetra.


neber to ako alfa a omega sú to moje skúsenosti.


02 zář 2017, 07:44
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Hoj, jen poznatek za mě.

Na M4 před předělanim jsem měl SRC 363x6,03 mm, válec s dírou - dostřel tušim 50-60 metrů? (fakt podle pasma to neměřim)

Po lehčí úpravě (vyměnen jen válec a hlaven), plny valec + opět SRC akorát 510 mm x 6,03mm dostřel šel znatelně dal, ale zas nějak ultravýkonně ne.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


05 zář 2017, 17:07
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Nějak jsem se nemohl rozhodnout, jakou gramáž do své zbraně dávat. To, že se v poslední době hodně věnuji odstřelovačkám mě znovu přivedlo k úvaze o objemu válce - vezměte si třeba VSR G-Spec. 303mm hlaveň a válec jak blázen. Pro těžké střelivo, co se u sniperek používá, naprosto v pořádku. Tak proč u AEG pořád funguje zastaralý názor, že na 363mm hlaveň válec s dírou a na 455 plný (například)?

To by mělo smysl, kdybychom používali jen lehké střelivo, řekněme do 0,25g. Provedl jsem následující test:
Hlaveň 365 mm, válec s dírou (standard M4, díra zhruba ve 2/3), výkon 148 m/s s 0,20g. Toto mi řekl měřák:
0,20g = 148 m/s = 2,2 J
0,25g = 135 m/s = 2,28 J
0,28g = 129 m/s = 2,33 J
0,30g = 123 m/s = 2,27 J
0,36g = 111,5 m/s = 2,23 J

Z testu vychází, že kulička 0,28g má největší energii a proto bych měl používat ji. Na druhou stranu, třeba ve VSR se stejným výkonem by ta kule byla zoufale lehká. A VSR má... no jasně, objemný válec. Takže se domnívám, že objemnějším válcem se mi povede zvednout energie u těžších kulí. Cílem je využít co nejvíce potenciál zbraně pro střelbu 0,30 - 0,32g. V zásadě potvrzuji to, co už napsali lidé dříve, jen ne tak vědecky. Pokud na toto máte nějaký názor, rád si ho přečtu dříve, než rozvrtám mechabox :D


21 led 2019, 21:50
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Na vykonu který píšeš používám 0,28g kule. Záleží hodně i na hopupu ale to je kategorie sama pro sebe.
Nicméně jednoduchá odpověď. Joule Creep.
Další odpověď. Píst aeg přenáší energii ze všech pohonů nejhůř. V případě že ti začne ve válci těsnit moc brzo u krátký hlavně tak ti hrozí, že ji přeflusne a ztratíš tím klidně až 40% energie, která se mohla akumulovat ještě v hlavni.

Pokud se ti děje to, že s plnym válcem na krátký hlavni (aeg) máš větší "výkon" na těžším střelivu tak je problém v hopgumě, resp ti to kolem těžký kule ufoukne a pak teprv ji "přeflusne" tlakem. Mam split gearboxy a testoval jsem už několikrát tenhle "mýtus" o válcích a prostě musím dát za pravdu tomu, že ta díra má odpovídat objemu v hlavni. Retro jako jediny jediny dělá válce na míru hlavním a s mojí cqb M4 jsem se dostal s M120 na 145 m/s. S klasickym M4 válcem jsem měl jen 139 a s plnym 132 (kuli ten tlak doslova přeflusl). A to střílím zásadně 0,28 a 0,3g střelivo.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


22 led 2019, 12:24
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Díky za odpověď!
Joule creep je jasný. Dále určitě dříve zkusím pokusy s hopem dříve, než začnu vrtat do objemu válce a uvidíme, co se povede za zázraky. Nicméně, tvůj příspěvek mi přijde dost v rozporu s tím, co psal M.ape výše - o tom, že bych měl používat daleko těžší kule, abych získal maximální dostřel. Jasně, s flat hopem by to šlo, ale nemohu se zbavit pocitu, že by energie došla dřív, než kule opustí hlaveň a bylo by to spíš na škodu (resp. flat hop by mi kompenzoval nedostatek energie).
Ale 0,4g určitě používat nebudu. Spíš bych chtěl mít nejvyšší joule na 0,30-0,32 bez zvyšování síly pružiny (pokud to je vůbec reálné a pokud by tato úprava byla vůbec znatelná).


23 led 2019, 21:17
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Délka hlavně, aneb poměr mezi válcem a hlavní
Těžší kule se nerovná větší dostřel ve všech případech. Problem těžšího střeliva je především v joulech a ne úsťový rychlosti. Na mojí úsťovce třeba plynaři používaj už 0,32g, protože plyn dodá kuli větší energii než ztlačenej vzduch z aeg pístu ve válci (pokud beru v uvahu standartní zcela správně funkční hopup). Přenos energie úsťová rychlost/jouly neni exponenciální. Krásně je to vidět třeba na příkladu SR25 aeg co má delší válec, kdy na stejny úsťovce můžeš používat těžší střelivo protože projektil (kulička) akumuluje delší dobu větší tlak z válce.

Obecně proč těžší střelivo nefunguje se standartnim hopem na malý ustovce?
1. Kule potřebuje větší tlak (energii) na překonání přechodu komora/guma
2. Hopup ji nedokáže dostatečně rozrotovat (ztráta prvotní energie při předání tlaku na propuštění hopgumou)
3. Nedostatek zbytkového tlaku v hlavni na rychlost (kule není hnaná dostatečným objemem tlaku aby získala na rychlost)

Tohle všechno vede k tomu že: kule padají hned před hlaveň, hopup efekt je skoro nulovy.

Důvod co kompenzuje flathop je především ten, že kuli roztočí víc než standartní hopup a je s ní i dýl v kontaktu. Schválně si pak někdy zkus všimnout jak "rychle" (ne daleko) letí kule se standartním hopem a jak s flat hopem. Zjistíš, že flathopovy střelive se víceméně šourá, nicméně letí stabilně a dál než kule se standartnim hopem, která svýho efektivního dostřelu dosáhne skoro okamžitě.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


24 led 2019, 01:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz