Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 10:14




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 270 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd... 
Autor Zpráva
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 09 zář 2011, 08:55
Příspěvky: 404
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Mám takovej pocit, že to je normální headset, a někde v něm je na okruhu PPT zkrat, jestli si to umíš opravit, tak si to oprav, pokud ne, kop nový, popřípadě vyzkoušej jiný headset, jestli není chyba v baofengu, občas je problém s konektroama ve vysílačce.

_________________
M249 MK II; Li-pol 3S; 135 m/s; 1100 r/m
AKS74; Ni-MH 8S; 125 m/s
Desert Warrior 4.3 OPS GG
Ultramat 14; battery master 6
"Zbrojíř, Velkokapacitní, Odhodlaný, Kutil, Silikonová huba, Obchodník se smrtí, Hipík, Sochař, Vítězství nebo smrt"


14 zář 2015, 23:10
Profil
Četař
Četař

Registrován: 04 bře 2012, 01:25
Příspěvky: 16
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Zdravím mám dotaz ohledne Baofenga UV5-R. Jde mi o anténu mám klasickou dlouhou 40 cm ... ale celkem jí dávám pokouřit dost jí ohejbám až se bojím že praskne nebo něco. Co by pro mě bylo ideální tak něco jako je prutovka u PRC 152 (káblík kterej by vedl od vysílačky na hrudi směrem na záda kde by mohla bejt tvrdá anténa pod vazbou). Co sem googlil antény tak jsem našel nějaký ekvivalent prutovky ale vůbec nevím co si o tom myslet http://www.ebay.com/…/ROLL-UP-SLIM-JIM-ANTENN…/201438876195…
nbeo mě ještě napadlo jak sou magnetický antény na auto na střechu na baofenga tak je taky kábl a anténa tak jestli by nešlo udělat přímo z toho třeba to nějak oholit nebo tak. Nebo možnost taková sehnat někde nebo uřezat ten kabel z té antény na auto a ukončit ho koncovkou aby šla uchytit anténa. Děkuji za rady


30 zář 2015, 11:16
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 09 zář 2011, 08:55
Příspěvky: 404
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Nefunguje ti odkaz.
Pokud se bojíš o anténu, tak s kabelem to možná bude ještě horší.
Koukal ses na recenze té krátké antény co má asi 5cm? nevím, jak velký v tom je rozdíl, jestli příjem je o moc horší, jestli by to nakonec pro tebe nebyla nejlepší varianta.

_________________
M249 MK II; Li-pol 3S; 135 m/s; 1100 r/m
AKS74; Ni-MH 8S; 125 m/s
Desert Warrior 4.3 OPS GG
Ultramat 14; battery master 6
"Zbrojíř, Velkokapacitní, Odhodlaný, Kutil, Silikonová huba, Obchodník se smrtí, Hipík, Sochař, Vítězství nebo smrt"


04 říj 2015, 20:40
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 08 říj 2015, 08:27
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Zdravím. Potreboval bi som poradit. Kde bi som mohol zohnat anténu UT 108 SF a pedlžovací kábel +- 6 metrov mimo e-bay? Predávajú to niekde v čechách alebo na slovensku? Neviem to nikde nájst. :?:


08 říj 2015, 15:29
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 15 říj 2015, 04:40
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Caute som tu novy a chcem si kupit vysielacku baofeng uv-5r. Precital som si tuto temu a nasiel som ze vo verzii 297 je chyba kedy pri vypnuti funkcie beep prestane vysielacka prijmat. Rad by som sa teda tomuto fw vyhol ale chcel by som vediet ktory fw funguje bez problemov. Vysielacku chcem objednat z ebayu nasiel som jednu ktoru posielaju z eu tak som kontaktoval predajcu aby mi napisal verziu fw.
Vysielacku chcem pouzivat v pasme pmr a aj uhf/vhf ale to len na pocuvanie (zsr,policia ...)


19 říj 2015, 06:47
Profil
Četař
Četař

Registrován: 06 led 2015, 12:20
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
mato1168 píše:
Caute som tu novy a chcem si kupit vysielacku baofeng uv-5r. Precital som si tuto temu a nasiel som ze vo verzii 297 je chyba kedy pri vypnuti funkcie beep prestane vysielacka prijmat. Rad by som sa teda tomuto fw vyhol ale chcel by som vediet ktory fw funguje bez problemov. Vysielacku chcem objednat z ebayu nasiel som jednu ktoru posielaju z eu tak som kontaktoval predajcu aby mi napisal verziu fw.
Vysielacku chcem pouzivat v pasme pmr a aj uhf/vhf ale to len na pocuvanie (zsr,policia ...)



No, jestli ti ji řekne, tak chtěj prostě jinou verzi, ale myslím že naprostá většina má 297, nicméně zase opět tato chyba se netýká všech s tímhle firmwarem. Musíš se ještě podívat na druhou verzi FW. Každopádně u objednávek ze zahraničí nemá cenu tohle řešit. Prodejce aby prodal, pokud už odpoví tak ti může napsat co chce.

Policii ani záchranou službu poslouchat nemůžeš. Ty využívají svůj vlastní digitální systém, který se spojuje s buňkami podobně jako mobilní telefony. Maximálně chytíš stavaře nebo měšťáky s PMRkama.


19 říj 2015, 12:15
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 15 říj 2015, 04:40
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Dakujem za odpoved.Myslim ze nasa mestska policia by sa este mala dat chytit v niakom bandplane som nasiel frekvenciu takisto myslim ze aj tu su spominany hasici alebo aj na tejto stranke http://cb.330.sk/pages.php?id=20100312HZSSR ale skor to vyuzijem ako pmr.
Zsr kedze tam aj robim a teda viem ake maju vysielacky sa daju tiez chytit samozrejme ze tam vysielat nemozem ale pocuvat ano.Odpisalo mi par predajcov ale vacsinou to bola verzia 297. Objednam asi teda taku.


19 říj 2015, 12:59
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 08 říj 2015, 08:27
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Tiež mám Baofeng UV 5R verziu 297 a som spokojní. Nemám snou žiadne problémi.


19 říj 2015, 17:44
Profil
Major
Major

Registrován: 03 pro 2012, 19:04
Příspěvky: 479
Bydliště: Prostějov
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
S tou chybou fw - jedná se pouze o vysílačky koupené u nás v čr - nevím proč nevím z jakého důvodu.. Každopádně pokud beep vypneš - vysílačka přestává fungovat dokud jí nerestartuješ (vypnout zapnout) - poté ale funguje normálně ale, při každé změně frekvence musíš vysílačku restartovat. |Ono to není kritická chyba ale prostě obtěžuje.

Já teď koupil modernizovanou verzi Baofeng UV-5R s "černým displejem" a jinou anténou kolegovy v týmu. Nová verze má krom zmíněného jiného displeje (mimochodem paráda!) i nové hlavní čipy (viz příloha) - programování ale funguje s původním programem bez problémů.

Zatím jsme jí moc netestovaly tak uvidíme. Docela mě zajímá i to, zda již bude korektně ukazovat stav nabytí baterie a délka výdrže, jelikož i na napájení je nový čip. No popravdě původní Baofeng vydržel na orig baterii fakt dost dlouho!


Přílohy:
NEW_NEW_BFchip.jpg
NEW_NEW_BFchip.jpg [ 243.84 KiB | Zobrazeno 64766 krát ]

_________________
Hledáš aktuální airsoftové akce ve svém okolí nebo v celé republice? Pak je to jasné! Jdi na WWW.AIRSOFTKOALICE.CZ


Naposledy upravil Gizmo_CZ dne 29 říj 2015, 22:05, celkově upraveno 2

21 říj 2015, 05:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Major
Major

Registrován: 03 pro 2012, 19:04
Příspěvky: 479
Bydliště: Prostějov
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
a fofo nové verze - změny vzhledu displeje, tvaru antény která je delší, slabší a pružnější:


Přílohy:
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg [ 57.27 KiB | Zobrazeno 64766 krát ]

_________________
Hledáš aktuální airsoftové akce ve svém okolí nebo v celé republice? Pak je to jasné! Jdi na WWW.AIRSOFTKOALICE.CZ
21 říj 2015, 05:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Major
Major

Registrován: 03 pro 2012, 19:04
Příspěvky: 479
Bydliště: Prostějov
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Mimochodem pozor na neoriginální baterie! Mám informace, že tyto kopie baterií se rády po pár nabytí "nafouknou" a jejich kapacita je daleko menší. - Bohužel zatím nemám potvrzeno, že tomu tak opravdu je.


Přílohy:
battery_compare______.jpg
battery_compare______.jpg [ 239.71 KiB | Zobrazeno 64741 krát ]

_________________
Hledáš aktuální airsoftové akce ve svém okolí nebo v celé republice? Pak je to jasné! Jdi na WWW.AIRSOFTKOALICE.CZ
21 říj 2015, 11:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 15 říj 2015, 04:40
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Dnes mi prisla vysielacka. Pri skenovani nieco chytim ale sumi to a signal je plny obcas pocujem aj hlas. Chcem sa spytat ako mam nastavit squelch? Defaultne bol na 3 ja som ho dal na 1.


27 lis 2015, 12:28
Profil
Major
Major

Registrován: 03 pro 2012, 19:04
Příspěvky: 479
Bydliště: Prostějov
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Trošku nechápu tvůj problém?

Pokud máš problémy s přijmem/či vysílání signálu tak se někdy stává (už jsem měl dva případy) že je špatná anténa - zkus jinou.

Pokud je signál rušen (někdy je problém pod rozvodem vysokého napětí nebo blízko transformátorů) zkus vysílačku někde ve volném - jiném prostoru kde není tolik rušení. Nastavení SQL mám také na 1. rozdíl v nastavení jsem ale nějak na kvalitu signálu nepostřehl.

Jinak pokud skenuješ tak nikdy nevíš koho naladíš, jak je daleko, co má za vysílačku atd - to vše zásadním způsobem ovlivňuje kvalitu signálu.

Pokud máš správně naprogramované frekvece půjči si nějaké PMR od kamaráda a zkuste se spolu spojit - v zástavbě na PMR by neměl být výrazný problém na cca 500m.

_________________
Hledáš aktuální airsoftové akce ve svém okolí nebo v celé republice? Pak je to jasné! Jdi na WWW.AIRSOFTKOALICE.CZ


29 pro 2015, 16:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 15 říj 2015, 04:40
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Za tu dobu kym som tu dostal odpoved som uz na to aj dosiel. SQL mam na 3-5 a je to optimalne.Momentalne mam naladene zsr a pmr kanaly ale chcel by som este chytit hasicov to sa mi zatial nepodarilo a mestsku policiu u nas pripadne niake sbs sluzby len na pocuvanie. U nas v Piestanoch bezproblemov chytim zsr trat PK-TT pripadne posuny v PN, leopoldove.


29 pro 2015, 18:20
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 25 led 2016, 12:55
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Dobrý den, řešili jste někdo u té vysílačky manuální nastavení kanálů? Konkrétně, jsem začátečník, než mi přijde programovací kabel, jak a co kde v menu manálně nastavit, abych dostal parametry, které Gizmo_CZ uvádí , kam patří?
Obrázek
Potřebolat bych opravdu polopatický návod , která hodnoty přijde do jaké položky v menu :? Návodů je na internetu spousta, ale většinou včetně převodníků.
Díky!


25 led 2016, 13:05
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 25 led 2016, 12:55
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Povedlo se mi hezky nastavit vysílačku pomocí programu CHIRP: k levnému kabelu z Číny, který jsem objednal, nefunguje žádný ovladač pro Windows, který jsem zkoušel, zato v Linuxu je podpora čipů těchto kabelu nativní, nemusíte je instalovat, a CHIRP jde v Linuxu spouštět. S kabelem jsem ještě trochu zápasil, zpočátku mi hlásil chybu, že vysílačka neodpovídá, chybu vyřeší správný postup připojení vysílačky k počítači: odpojený kabel se nejdřív zapojí do vypnuté vysílačky, zapnout vysílačku naplno (nesmí být nastavena na frekvenci, kde probíhá nějaké vysílání), teprve potom USB do počítače, ne obráceně.
Prostředí CHIRP je podobné programu uvedenému v 1. příspěvku, snad i lepší, ale pokud chcete UV-5R nastavit se všemi možnostmi, je nejdřív potřeba si stáhnout z vysílačky originální nastavení a to upravit, tím máte k možnostem přístup. V tomto originálním nastavení jsem vlastně jen upravil frekvence a změnil intenzitu vysílání, vymazal DTCS kódy. Dvoukanálový režim nezapínám, ale BCL (zmíněné blokování vysílání při příchozím signálu) ano. Automaticky se bude zamykat klávesnice. pokud by to chtěl někdo použít, přikládám.


Přílohy:
CHIRP_UV-5R_CZ.zip [752 bajtů]
1490 krát


Naposledy upravil hooonza dne 16 úno 2016, 10:21, celkově upraveno 2

11 úno 2016, 16:38
Profil
Četař
Četař

Registrován: 06 led 2015, 12:20
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
K tomu bych snad jeste jedine dodal ze aktualni verzi CHIRP najdete na miklor.com a pokud chcete pouzit nastaveni po "nekom" musite mit naprosto shodny firmware. Popravde jsem se ale uz setkal s tim, ze i kdyz jsem mel shodny firmware, nastaveni neslo pouzot protoze CHIRP hlasil ze je jiny. A posledni informace, soubor s nastavenim .img je potreba vzdy ukladat i nacitat z plochy.


15 úno 2016, 23:05
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 25 led 2016, 12:55
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
S načítáním souboru asi někdy potíže být můžou, mě se v takovém případě osvědčilo používat soubory s krátkou cestou a bez mezer a diakritiky (např. C:\v\u.img).
Pokud jde o shodný firmware, pak asi hrozí trochu chaos: bez ohledu na verzi myslím UV-5R v posledních modelech zobrazuje natvrdo firmware "BFB297" (viz nastavení v CHIRP, Settings/Other, Firmware message 2, nejde změnit). V tomto nastavení je vidět i Firmware message 1 - tady mám N5R2407, taky nejde měnit, to se na displayi nezobrazuje. Pokud by neshodné firmare vadilo, pak asi nezbude, než si načíst svoje nastavení ze svého přístroje a hodnoty si poměnit ručně :-)


16 úno 2016, 10:46
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2012, 18:30
Příspěvky: 12
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Zdar všem. Mám bafíka cca rok a jsem s ním spokojený až na jednu věc, kterou neumím vyřešit, tak jesli někdo nevíte:
Při delší neaktivitě (jen poslouchám) se bafík jakoby "vypne". Vše svítí, tvrdí že je na příjmu, ale nedovolám se a ani nikoho neslyším. Musím ho vypnout zapnout a pak zas funguje. Změna kanálu nepomáhá.

Pokud udržuju čilou komunikaci, je to v pohodě, ale po chvilce (cca 15 minut? neměřil jsem to, odhaduju) radiového klidu se mi hodí do tohohle "ztlumeného stavu". Pokud nechci, aby se mi do tohole stavu dostal, tak musím alespoň jednou za těch 15 minut něco odvysílat.
Stává se to někomu? Nebo sem jen někde přehlíd nějakou energy-safe funkci?


22 úno 2016, 13:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Desátník
Desátník

Registrován: 13 srp 2015, 07:39
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Zdar chalani, dnes mi prišla domov táto baofenga a potrebujem ju nainštalovať. Nepoužívam program priamo pre Baofeng pretože mi z neznámych dovodov nechcelo nájsť moju vysielačku. Všetko nahadzujem cez program CHIRP ktorý mi zatial ide bez problémov. Nahadzujem si manuálne všetky PMRka, LPDČka... chcem sa ale spýtať jednu vec, neviem celkom presne čo znamenajú skratky ako je DTCS kód. DTCS rx alebo DTCS Pol, TSQL, cross a pod.. ako som sa tu dočítal musím si vypnúť offset takže to som aj urobil ale ostatné skratky zostávajú vo hviezdach :D vedel by mi niekto poradiť? Poprípade chodiť screen z nadstavení cez CHIRP? Ďakujem za rady borci :)


16 bře 2016, 13:18
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 05 dub 2016, 18:24
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Tone Mode = režim systému CTCSS (zda je nastavený tón jen vysílán či na něj reaguje i RX),
Tone = kmitočet CTCSS tónu pro vysílání,
Tone Sql = kmitočet CTCSS tónu pro příjem (na ten bude reagovat RX), může být různý od tónu pro TX,
DTCS Code = správně by to mělo být označeno DCS Code a může to být něco jako telefonní číslo protistanice,
DTCS Rx Code = jako výše ale může to být něco jako telefonní číslo vaší stanice,
DTCS Polarity = DCS kódy mohou být nastaveny, vysílány či čteny jako normální polarity ("N") nebo inverzní ("I"), a je třeba
si na to dávat při programování pozor,
Cross Mode = je možné mít nastaveny různé režimy práce CTCSS a DCS, např. pro radioamatérské převaděče bývá
nejlepší mít nastaveno "Tone -> None" (tón je vysílán pro "nahození" převaděče, pro příjem není CTCSS ani
DCS), pro práci v partě použít "Tone -> Tone" se stejnými tóny pro TX i RX v rámci celé party, jsou možné
i kombinace CTCSS a DCS (TX/RX), popř. naopak, a také None -> None, kdy není pro daný pam. kanál
použita CTCSS ani DCS,
Duplex = použití tzv. "odskoku" pro převaděče, kdy se kmitočty příjmu a vysílání liší, a jeho směr "polarita", "None" =
odskok není použit, "+" = vysílá se na kmitočtu vyšším než je příjem, "-" = kmitočet vysílání je nižší než příjmu,
Offset = to je hodnota toho "odskoku", jiné používají radioamatéři, jiné jsou v profi praxi, na PMR se převaděče používat
nedají a ani nesmí,
Mode = "FM" je modulace TX se zdvihem ± 5 kHz pro kanálové rastry 20 a 25 kHz, "NFM" je se zdvihem ± 2,5 kHz pro
kanálový rastr 12,5 kHz (tedy i pro PMR)


05 dub 2016, 18:32
Profil
Major
Major

Registrován: 03 pro 2012, 19:04
Příspěvky: 479
Bydliště: Prostějov
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Pro programování vysílačky používejte program KT_980HP. ten funguje bezproblémově (vyzkoušeno naWINXP,WIN10 64bit i 32bit.)

Hauser

co se týká toho "usnutí vysílačky" nikdy jsme se s tím nesetkal. zkus nahodit jakou máš verzi Firmware? (zmáčkni a drž klávesu 3 a zapni vysílačku) -

Zkusil bych nejprve základ a to resetovat v menu celé nastavení a znovu naprogramovat vysílačku přes program KT-980

zde máš program + USB ovladače + soubor se základním souborem pro naprogramování frekvencí - do ničeho nezasahuj vše je nastavené! Stačí pouze připojit vysílačku (zapnutou) k PC přes kabel a nainstalovat program. Poté načíst soubor frekvence.dat a ten nainstalovat do vysílačky. Mělo by to být v pořádku.

stahuj zde:
https://ulozto.cz/!ykeSPkhZB3ww/kt980hp-vip-cps-rar

_________________
Hledáš aktuální airsoftové akce ve svém okolí nebo v celé republice? Pak je to jasné! Jdi na WWW.AIRSOFTKOALICE.CZ


06 lis 2016, 09:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 09 pro 2016, 18:00
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Páni poprosil by som o radu. Mám dve UV-5R. Pri vysielaní napr. v pásme PMR - 3 mi druhá vysielačka prijíma nielen na PMR - 3 ale aj na pásmach PMR - 2 a PMR 4. Je možné nastavením toto odstrániť.
Natavenie vysielacieho výkonu je LOW,
SQL 9,
STEP 6,25k
WN Narrow

vopred dík za odpovede


09 pro 2016, 18:18
Profil
Major
Major

Registrován: 03 pro 2012, 19:04
Příspěvky: 479
Bydliště: Prostějov
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Tenhle problém vzniká při chybném naprogramování vysílačky - už se mi to stalo -

Je zajímavé, že u některých vysílaček stačilo dát reset v menu a znovu správně naprogramovat. U některých ale tohle nepomohlo a musel se kompletně přehrát základní frimware vysílačky. pak bylo vše v pořádku.

_________________
Hledáš aktuální airsoftové akce ve svém okolí nebo v celé republice? Pak je to jasné! Jdi na WWW.AIRSOFTKOALICE.CZ


19 úno 2017, 07:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 09 zář 2011, 08:55
Příspěvky: 404
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Zdravím, tak jsem si po dlouhé době přidal nějaké volné kanály, asi se mi polomil anténu, a celkem hřála, a na displayi se oběvili takové barevné proužky jako kruhy se středem na straně antény. Stanici jsem připojil k PC, kanály z vysílačky normálně stáhnu, můžu to vyresetovat, nahrát nové, a cokoliv, v té vysílačce to je, ale když pak kouknu do vysílačky, tak tam nic není. na displayi žádné fleky už nejsou, ale stejně to nefunguje.

EDIT: Tak když mám připojený programovací kabel, tak nejde stanice vůbec ovládat a zahřívá se ten hrot v konektoru antény.

EDIT: Tak nic, vyřešeno, akorát se mi neodeslala část nastavení...

_________________
M249 MK II; Li-pol 3S; 135 m/s; 1100 r/m
AKS74; Ni-MH 8S; 125 m/s
Desert Warrior 4.3 OPS GG
Ultramat 14; battery master 6
"Zbrojíř, Velkokapacitní, Odhodlaný, Kutil, Silikonová huba, Obchodník se smrtí, Hipík, Sochař, Vítězství nebo smrt"


21 úno 2017, 18:26
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 07 srp 2016, 23:13
Příspěvky: 23
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Zdravím je reálné vykuchat střeva UV 5R a vložit je do imitace AN/PRC 152 ?


16 dub 2017, 16:06
Profil
Major
Major

Registrován: 03 pro 2012, 19:04
Příspěvky: 479
Bydliště: Prostějov
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
když se chce všechno jde, ale je to kravina... musel by jsi hodně upravovat prakticky veškeré otvory dělat redukce atd..

_________________
Hledáš aktuální airsoftové akce ve svém okolí nebo v celé republice? Pak je to jasné! Jdi na WWW.AIRSOFTKOALICE.CZ


16 dub 2017, 18:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 29 čer 2018, 09:59
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Zdravím pánové (snad i dámy), chci se zeptat, zda se v tomto vlákně ještě dočkám nějaké odpovědi na následující dotaz, tedy:

od posledního příspěvku zde uplynul již nějaký čas, tak se chci zeptat, zda se vysílačce Baofeng UV-5R dostalo nějakých změn co se týká firmwaru? Dále jsem na aliexpressu našel vysílačku, kde píšou, že výkon byl zvýšen na 8W https://www.aliexpress.com/item/BaoFeng-UV-5R-8W-Walkie-Talkie-UV-5R-Professional-8W-CB-Radio-128CH-VHF-UHF-VOX/32801667145.html?spm=2114.search0604.3.91.66a3281dAGUywy&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_5722611_10340_10341_10696_5722911_5722811_5722711_10084_10083_10618_10304_10307_10820_10821_10302_10059_306_100031_10103_524_10624_10623_10622_10621_10620_5722511,searchweb201603_1,ppcSwitch_3&algo_expid=40a3bea0-bc96-4da3-8824-1defcebea5c7-14&algo_pvid=40a3bea0-bc96-4da3-8824-1defcebea5c7&priceBeautifyAB=0, tak se chci zeptat, zda se tomu dá věřit, zda je vůbec nějaká možnost takový výkon u nás využít, či zda je to k ničemu a stačí základních 5W. Dále se chci zeptat, zda někdo neví, jestli se na trhu neobjevila nějaká nová lepší vysílačka za podobné peníze? Všechny zdravím a děkuji a za případné odpovědi.


29 čer 2018, 10:30
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 19 bře 2019, 13:50
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Zdravím mam tieto vysielačky len par dní,a chcem sa spýtat,neviete neiekto hodit najnovsie frelvencie UHF VHF PMR ktore platia aj na SK,teras som čítal že na Sk spristupnili dalších 8 PMR kanalov,tak ale nie je žiaden zdroj odkial stiahnut subor dat.s frekvenciami


19 bře 2019, 14:00
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 28 dub 2021, 09:50
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: BAOFENG UV-5R - nastavení - problémy, zkušenosti atd...
Ahoj vsichni. Řeším problem s Baofengem UV. 5R a elektronickymi sluchátky Earmor M32H. Po připojení sluchátek na vysílačku je ve sluchatkach strasne slabe slyšet zvuk. Zkousel jsem vyměnit PTT tlačítko a stejny výsledek. V praci jsem zkousel na služebních vysilackach sluchatka a jedou paradne. Vse je slyšet dostatecne hlasitě? Předpokládám tudíž, ze problem bude ve vysilacce, která výkonové nezvládá sluchatka? Mate nejake zkusenosti a rady na tento problem? Diky za odpovědi.


12 srp 2021, 19:15
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 270 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz