Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 21:30



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 KJWorks (STTi) Hi-Capa KP05 celokov OD Green 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 26 dub 2008, 14:34
Příspěvky: 856
Bydliště: Most
Nový příspěvek KJWorks (STTi) Hi-Capa KP05 celokov OD Green
Autorem této recenze je -ROOKiE-


KJWorks (STTi) Hi-Capa KP05 celokov OD Green [ST-GB-0339MO]

Tuhle pistoli jsem měl na BASu (www.airsoftshop.cz) vyhlídnutou už přes půl roku. Jednak mě lákalo blowbackové provedení, kapacita zásobníku, ale hlavně výkon přes 320 FPS. S dekorační slevou máte doslova kanón za něco málo přes 2200 Kč. Pistole je celokovová s originálními taktickými střenkami TANIO-KOBA vyrobené v Japonsku. Já je mám zelené, ale existuje i černá varianta.

http://airsoft.cz/shop/product_info.php ... ts_id=4343

Myslím, že tento model vychází z předlohy Kimber Warrior a Custom, o čemž napovídají charakteristické prvky – přední drážky, Novakova mířidla apod. Je to opravdu kvalitní celokovová zbraň, zasluhující recenzi. Vyrobena na Taiwanu.

Recenze

Krabice je standardní polystyrenová, univerzální pro většinu pistolí KJ Works. Uvnitř najdete zbraň, zásobník, návod, 3 terče, vzorek kuliček a imbus pro seřizování mířidel.

Uchvátila mě hmotnost zbraně přes 1 kg a přesto je krásně vyvážená. Úchop je velmi jistý. Padne snad každému do ruky. Střenky TANIO-KOBA jsou příjemně zdrsněné, plastové a vůbec nekloužou. Střenky jsou z jednoho kusu spojené s plastovým lučíkem. Je to však pevný plast a není čeho se obávat. Poutko pro pojistnou šňůru zde nenajdete.

Mířidla jsou typu Novak, zvýšená, zvýrazněná spolu s muškou bílými body pro boj za šera. Podobné jako u originálu, ale nejsou fluorescentní. V akci mi to nijak nevadilo. Mířidla lze vyšroubovat přiloženým imbusem a šroubovákem a nahradit třeba světlo vodnými vlákny jako u modelu KP06. Pudové míření je rychlé a přesné. V ničem jsem neviděl problém. Cíl jsem trefoval bez problémů a nikdo si na nic nestěžoval. Kulička je z této pistole opravdu cítit i na 15 m, jak z AEG. Zbraň se natahuje poměrně lehce a rychle a lze využít několik způsobů natažení. Zbraň disponuje stejně jako originál zdrsněním i v přední části závěru. Závěr se spouští jen záchytem, nelze stáhnutím dozadu. Zbraň má realistickou oboustrannou pojistku jako originál (hurá leváci), realistickou dlaňovou pojistku, a pojistný ozub u kohoutku. Záchyt závěru zachytí závěr při posledním výstřelu kuličky. Povrch zbraně je v černé, matné úpravě, která odolává poškrábání. Zásobník je kovový, trochu lesklý. Vnější hlaveň, kohoutek a odlehčená spoušť připomínají leštěný nerez. Vnitřní hlaveň je bronzová.

Se zbraní lze střílet poměrně rychle a 28 kuliček je velmi rychle pryč. Zásobník plynu Green Gas vydrží 1-2 zásobníky kuliček. Záleží na teplotě okolí. Hop-Up je regulovatelný, ale musíte provést alespoň malou rozborku a sundat závěr. Kovový hop-up mechanismus je vybaven ozubeným kolečkem – v protisměru hodinových ručiček utahujete. Hop gumka dobře zabírá v poloviční poloze a dostřel s 0,25 g kuličkami je přes 30 m v rozptylu 15 cm. Úsťová rychlost je něco přes 320 FPS (96 m/s), což se vyrovná záložním AEG samopalům MP5K apod. V boji si zbraň nevede špatně. Je to sekundárka se kterou lze hrát plnohodnotné CQB. Pro tento účel ji silně doporučuji. Díky skvělým mířidlům zamíříte opravdu rychle a přesně. Provedli jsme i test dostřelu s přesností na 15, 20, 25 a 35 m. Do 15 m se trefíte na 99 %, do 20 m na 90%, do 25 m na 80% (kulička ztrácí velmi rychle energii). Zbraň patrně dostřelí více než 30 m, ale kuličku jsme už neviděli dopadnout. Na větší vzdálenost už není moc přesná. Blowback kope opravdu hodně, takže doporučuji mazat silikonovým olejem (žádný Konkor a WD 40 žeroucí plasty a gumu), ať snížíte mechanické opotřebení. Většího výkonu se dosáhne s Ultrair plynem než s obyčejným Green Gasem.

Rozborka zbraně je plně shodná s originálem. Záchyt závěru zapadne do druhé drážky závěru, poté vytlačíte kolíček a sejmutím vpřed sundáte závěr. Záchyt zásobníku (tlačítko) je realistický, poměrně tuhý. Žádný strach, že nechtěně vypadne zásobník. Po stisknutí se uvolní kovový zásobník s plastovou botkou. Jedná se o tlačný zásobník (stahovací pružinka). Kapacita je 28 kuliček. Celkem rychle je vystřílíte, proto doporučuji další, rezervní zásobník. Plnění zásobníku plynem je asi 3 sekundové a vystačí na 1-2 plnění kuličkami. Plyn nevypouštějte ventilkem, raději plyn a kuličky vystřílejte. Snížíte opotřebení zbraně a nevymrznou těsnění.
Ke zbrani lze dokoupit různé příslušenství, protože ve spodní části pistole pod hlavní, před lučíkem lze na taktickou lištu upevnit laser, baterku apod. a nad hlaveň při použití montáže např. kolimátor. Na zbrani jsem nenašel možnost uchycení tlumiče. Příslušenství je sice zajímavé, ale je třeba si uvědomit, že by se takto osazená zbraň nosila v pouzdru celkem neprakticky. Se svítilnou se tasí pomalu, ale já svítilnu pro noční akce používám, takže ji nasazuji až dodatečně.

Závěrem zbraň doporučuji všem fandům Call of Duty 4 Modern Warfare a Modern Warfare 2, kde se objevila. Taktéž ji používal Jonas Blane v seriálu The Unit. Za poskytnutí zbraně od BAS (www.airsoftshop.cz) děkuji.

Hodnocení
Klady
+ cena
+ kovové zpracování
+ design zbraně a úchop
+ velkokapacitní kovový zásobník
+ Novakova mířidla zvýrazněná tečkami
+ síla přes 320 FPS a dostřel přes 30 m
+ taktické střenky TANIO-KOBA (Made in Japan)

Zápory
- spotřeba plynu (daň za výkon, Blowback a kapacitu)
- plastový lučík

Tuto pistoli doporučuji všem co mají rádi silné a přesné zbraně typu 1911 a jejich klony.

Video recenze:
http://www.youtube.com/watch?v=aKoEmEPN2Gk

_________________
Obrázek
Obrázek


17 kvě 2010, 17:46
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz