Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 12:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Dboy zásobníky - 68 ran 
Autor Zpráva
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 říj 2010, 16:21
Příspěvky: 73
Bydliště: Zlín
Nový příspěvek Dboy zásobníky - 68 ran
Zdar menší návod a recenze:
Chtěl jsem kvůli zasekávajícímu se točáku a také po vyzkoušení pár tlačáků v akci přejít na tlačáky.
Doporučované jsou tyto 3 -
Dboy 68 ran
SRC na 50(ale jde dát 65)
MAG (120 dvojřadý) - měl jsem a zasekávala se pružina ve vedení - ale šlo by to spravit kdyby se vyměnila za jednořadou - ale bylo to v 14 denní době tak jsem je raději vrátil...

SRC a Dboy jsou prý konstrukčně stejné, ale je to jen dohad, nicméně toto je recenze na Dboy jednořadý tlačný zásobník na 68 kuliček

1. Když vám zásobník dojde neládujte ho naplno - ono to ani moc dobře nejde a můžete zničit pružinku vevnitř...
Takže je dobré postupně zvyšovat kapacitu.
Já začínal na nějakých 25 kulích a a pak postupně přidával po 10 kuličkách v několika opakováních (5x jsem dal 25 kuliček pak třeba 4x 35 -> 6x45 - jak to šlo prostě)

2. Rukou to nenaládujete - potřebujete plničku/ládovačku
3. zásobník stíhá na kadenci 850/min bezproblému, na vyšších ho nemám odzkoušen, ale měl by také podávat bezproblému...
4. Velké pozitivum je, že se dá zásobník rozebrat úplně...což třeba MAG nejde...
5. Zásobníků mám 7 dají se koupit za cca 160,- nové což je další plus...
6. Mají kovový plášť a působí celkem robustně
7. kapacita je "jen" 65-68 ran - pro někoho noční můra a pro někoho ideální kapacita pro "přebíjení v boji" každopádně můj M4 točák má cca 250 ran takže zase tak moc to není když vezmu v potaz, že jsem jej asi 3x dotahoval....
8. Další plus které vás asi dostane, po vyndání zásobníku vypadnou pouze 2 kuličky - díky konstrukci jezdce (č.6) který tlačí kule až do hopkomory viz obr.3

Vnitřek dostanete ven tím, že zatlačíte 2 plastové piny po bocích v horní části zásobníku a pak to celé vytáhnete...
pak jen šrubujte a oddělíte poloviny od sebe -> jste úplně vevnitř.
!!POZOR!! na malou pružinku zachycovače co má tendenci vystřelit!!! obr.1 a obr.3 - č.8
Složíte to stejně - jen při skládání obou půlek tam nemějte pružinu 7 první složte půlky s trnem pružiny 5 a zachycovačem 8, poté natlačte pružinu přes horní otvor i s podavačem 6 - je nutné poloviny v horní části lehce odtáhnout od sebe, ale opět pozor na zachycovač - chce to trochu cviku...


udělal jsem dvě úpravy:
1.vypodložil sem boky A polystyrenem C - vnitřek byl navolno a lehce to tam ťukalo o boky B
2. dal jsem vytahovací provázek (pullout) na do zásobníku - lehce se pak vytáhne ze sumky, a také se dá zavěsit na karabinu na výstroji (nemusíte jej nechávat na zemi a nebo těžce dávat zpět do těsné sumky - dělali to tak například jednotky Rangers )

Provázek si ustřihněte dlouhý dle potřeby, měl by být odolný (ideálně padáková šňůra), na konci udělejte uzlíky a nebo je zatavte do většího suku...
výtahněte dno 2 z vnějšího těla zásobníku B - je to zalepný bravou a drží 4mi pacičkami - je dobré mezi ně strčit tenký nůž - odlepí se a lehce odehnou
poté vložte konce provázku do těla a opět zasuňte spodek - jde to ztuha...
hotovo - dobré je konec omotat izolačkou aby necinkaly zásobníky o sebe a také neklouzaly v ruce při manipulaci...

Poslední tip: očíslujte své zásobníky - když vám nějaký začne zlobit víte na který se doma zaměřit!

nějaká inspirace :
Kód:
http://www.combatreform.org/canteencover.htm

Příloha:
zasobnik01.jpg
zasobnik01.jpg [ 142.42 KiB | Zobrazeno 13771 krát ]
Příloha:
zasobnik02.jpg
zasobnik02.jpg [ 119.82 KiB | Zobrazeno 13771 krát ]
Příloha:
zasobnik03.jpg
zasobnik03.jpg [ 59.72 KiB | Zobrazeno 13771 krát ]

_________________
Jára Cimrman - Jsem bezvýhradný ateista, až se bojím, že mě Pánbůh potrestá...


11 bře 2012, 19:06
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz