Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 17:36



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 China Nomex rukavice 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor

Registrován: 02 kvě 2009, 19:10
Příspěvky: 944
Nový příspěvek China Nomex rukavice
Rukavice patří k základním výbavám všech ozbrojených jednotek na světě. Mají za úkol chránit ruce před chladem, horkem a možným zraněním. Matně si vybavuji slova instruktora výcviku v Hvězdné pěchotě: „Se zraněnou rukou nemůžeš držet zbraň a staneš se nepoužitelným“ (takhle to není, ale smysl to takový má). Jako napodobitel US Army jsem měl celou dobu shlédnuté rukavice nomexové, které poskytuji dobrou ochranu před žárem a řeznou ránu. Na českém trhu se vyskytují ve 2 variantách: originál s cenou 1450 Kč (M1Armyshop) anebo její kvalitní kopie King Arms – 600 Kč (Anareus). Proč říkám kvalitní?! Jelikož existují méně kvalitní čínské kopie – 250 Kč (Airsoftmorava). Rozhodl jsem tyto čínské kopie vyzkoušet, jelikož její cena z ciziny je 2,5 USD (= 50 Kč). Včetně poštovné z Hong Kongu mi rukavice vyšly na 100-120 Kč (nevím kolik přesně bylo poštovné)

První dojmy

Čínská kopie není kopií rukavicí Army Nomex, ale Air Force Nomex, které nejsou dle mě až tak odlišné. Rukavice jsou z bavlny, část chrání prsty a dlaně je z Nomexu ??? (nejsem si jist, výrobce uvádí, že je vyroben z látky chránící před žárem – já myslím, že je to syntetická kůže). Barva rukavic je olivově – šedá, olivová část má tmavší odstín než originál a šedá zas vybledlejší odstín. Rukavice jsou dále u zápěstí zašité pro lepší udržení na ruce.
Obrázek
Obrázek
Rukavice přišly zabaleny v igelitových sáčcích. Po rozbalení mě odpudil nepříjemný zápach rukavic. Nasazení rukavic doprovází prasknutí nitě u zápěstí. Překvapivě se ale rukavice nosí příjemně, drží se pevně na ruce. Je v ní teplo, což je dobré pro zimu, na horké letní dny však není ideální.

Testování
Provedl jsem pár testovacích situací, které se mohou hodit v bojišti, abych zjistil zda výrobce plní své slovo.
1) Proti žáru – test se zapalovačem
2) Proti říznutím – test s nožem
3) Proti trní – test s jehlou
4) Proti vodě – test s kohoutkem
5) Proti kuličce – test s Glockem 18c

Proti žáru – pod nomexovou částí jsem zažehnul zapalovač po dobu 10s, rukavice neutrpěly žádné deformace, jen je cítit trochu spáleniny. Když jsem měl ruku v rukavici, tak po 5s jsem cítil horko, po 10s je horko trochu nepříjemné, avšak ne nesnesitelné.
Obrázek

Proti říznutím – nomexovou část jsem řízl poštovním nožem. Na rukavici jde vidět rýha, avšak nůž rukavici neprořízl.
Obrázek
Proti trní – rukavice jsem propíchl jehlou. Bavlněná část neposkytla žádnou ochranu proti jehle, nomexovou částí hlava jehly sice prošla, avšak ruce nejsou ohroženy.

Proti vodě – rukavice jsou překvapivě vodě odolné, pustil jsem vodu z kohoutku po dobu 5s, bavlněná část trochu zmokla, ale ruce v rukavici nejsou mokré. Doporučuji rukavici impregnovat.

Proti kuličce – test jsem prováděl s CM. 030 – Glock 18c AEP. Úsťová rychlost této zbraně je 60m/s. Ruce v rukavici jsem měl 2cm od hlavně zbraně. Snažil jsem tedy napodobit zásah z silnější zbraně z větší vzdálenosti. Zásahy můžete vidět na obrázku, bavlněná část neposkytla žádnou ochranu proti kuličce (dostal jsem to do kloubu), nomexová část jen trochu (do dlaně).
Obrázek
Obrázek

Závěr
+ pořizovací cena
+ skvělá ochrana všeho druhu

- Air Force Nomex, ne Army Nomex
- slabá ochranu proti kuličce (hlavně část s klouby)
- zápach (když dáte rukavice na slunce, zápach zmizí)
- neodpovídající odstín barvy
- nevhodné pro léto
Jelikož nelpím na tom, abych musel mít vše originál, tak Vám rukavice doporučuji. Za malou cenu dostanete relativně kvalitní rukavice, které na airsoft bohatě stačí. Jestli nemůžete snést, že to není originál, kupte si originály, za vyšší cenu dostanete vyšší kvalitu.

Autor: PFC. Tom Nguyen

_________________
" Až dojde na kontakt, tak je jedno jestli ti to lítá metr nahoru nebo doprava, hlavně že to lítá dopředu"


20 čer 2009, 10:34
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz