Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 22:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Assault BackPack od firmy 8Fields 
Autor Zpráva
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Assault BackPack od firmy 8Fields
O tento batoh bol pomerne záujem tak som sa rozhodol ho zrecenzovať a po 2 týždňoch denného používania som už preskúmal batoh myslím dostatočne dôkladne.

Základné predpoklady podľa čoho som batoh vyberal: (Takto je stavaná aj cela recenzia)
- nosný systém s výstužou chrbta a bedrovým pásom
- objem 20-30litrov
- molle systém
- čo najviac „bežný“ civilný vzhľad – farba čierna/piesková (TAN/Coyote)
- cena približne do 100euro / 2800 kč. (umožnila pomerne široký rozsah výberu)
Příloha:
0.jpg
0.jpg [ 963.52 KiB | Zobrazeno 18918 krát ]

Batoh „Assault Backpack“ od firmy 8fields by mal byť kópiou batoha „FastPack“ od firmy TADGear. (približná cena 325 usd).

Základná časť ktorá ma zaujímala je nosný systém:
Riešený je veľmi dobrým spôsobom. Ramené popruhy majú pohodlné polstrovanie a sú spevnené propylenovými popruhmi. Prsný pás je plne šírkovo aj výškovo nastaviteľný takže batoh bude vyhovovať na každú postavu. Bedrový pás je na moje prekvapenie odnímateľný čo ocenia mnohý kedže sa dá využiť aj ako bojový opasok samostatne bez batoha.
Po odstránení má batoh stále dostatočné polstrovanie v dolnej časti chrbta.
Příloha:
1.jpg
1.jpg [ 479.76 KiB | Zobrazeno 18918 krát ]

Chrbtový systém je riešený veľmi dobre ,no vedel by som si predstaviť, že by mal aj hliníkovú konštrukciu ktorá by zabránila čiastočnému prelamovaniu tesne nad bedrovým pásom. Čo sa stáva ak je batoh slabo naložený ľahšími vecami.
(Nastalo to keď som v ňom mal iba prázdnu prepravku a fleecovú bundu čo zaberalo dosť miesta – u mňa dosť netypická situácia).
To by zrejme dosť zvýšilo cenu , za čo by som si bol ochotný priplatiť (možno raz spravia aj vylepšenú variantu).

Objem:
Hľadal som batoh na bežné civilné nosenie s objemom 20-30litrov + občasná turistika. Zatiaľ mi tam vošlo všetko čo bežne nosievam na 1dňové turistické akcie od náhradného oblečenia/návlekov na obuv, paličiek,2l vody v termoske/hydrovaku, jedla a foťáku. + ešte ostala malá rezerva v hlavnej komore + je možné pridať sumky na bedrový pás a po stranách batoha.
Pri menšom množstve vecí sa dá taktiež šikovne stiahnuť horizontálnymi popruhmi.
Příloha:
2.jpg
2.jpg [ 481.61 KiB | Zobrazeno 18918 krát ]


Materiál/šitie/spony/zipsy:
Cordura 600D by mala byť dostatočne pevná na batoh tohto určenia. Navyše má z vnútornej strany gumový záter proti vode. V spodnej časti je to dokonca nahradené hrubším materiálom ktorí pôsobí ako umelá-koža, neviem to presnejšie identifikovať.
Šitie pôsobí solídne, nikde neodstávajú nitky a všetko drží na mieste ako má. Na batohu je veľa molle väzby a popruhov čo výrazne zvýši pevnosť. Dokonca sú pridané aj popruhy nad vrchné „veko“ batoha takže nehrozí aby sa začal trhať zips hlavnej komory batoha.
Spony sú označené „Htactical“ googlením som našiel firmu ktorá sa zaoberá taktickou výstrojou no nie je isté či je tam priama spojitosť. Všetky spony ale sú dostatočne mohutné aby zvládali určenie v danej časti batoha. hustotou/odtieňom plastu sa podobajú sponám na taktickom opasku od Pantac-u ( ten mi poslúžil veľmi dobre a spoľahlivo). S ohľadom na cenu ale pochybujem že to bude Duraflex...
Příloha:
3.jpg
3.jpg [ 529 KiB | Zobrazeno 18918 krát ]

Zipsy sú taktiež dostatočne mohutné , bohužiaľ bez razenia YKK aj keď tak pôsobia.

Vzhľad:
Hľadal som aspoň čiastočne civilne vyzerajúci batoh v čiernej/púštnej verzii. Nakoniec kedže obľubujem hnedú som zvolil Coyote verziu. Ako som si za posledný týždeň všimol batoh budí dosť pozornosti v coyote prevedení.... v čiernom ale pôsobí o dosť civilnejšie. Odtieň je celkom obstojný, na fotkách možné vidieť porovnanie s Coyote sumkami od Warrioru a odhadzovákom od MFH.
Příloha:
4.jpg
4.jpg [ 923.19 KiB | Zobrazeno 18918 krát ]


Úložný priestor:
V hlavnej komore je dostatok miesta a pre lepší prehľad je pridaná veľká sieťovaná kapsa na zips (používam na doklady, mobil a drobnosti) , priehradka s voľným prístupom zhora ( písacie potreby / zapaľovať / nôž a podobne) , priehradka na hydrovak ( cca 1,5-2litre).
Mimo hlavnej komory batoha je z vonka ďalšia veľká kapsa na zips + veľká kapsa na suchý zips.
Zároveň má aj popruhmi oddelenú časť na prilbu a podobné objemnejšie veci. ( zatiaľ som to nepotreboval). Už tradične má na bokoch priečinky na fľašu s dolným otvorom na odtok vody.

Popruhmi sa nešetrilo a ďalšie sú v spodnej časti pre uchytenie ťažších vecí ako karimatka/spacák... na konoch popruhov sú suché zipsy takže sa dajú šikovne stočiť aby neodstávali.
Příloha:
5.jpg
5.jpg [ 328.98 KiB | Zobrazeno 18918 krát ]


Výhody/nevýhody: (hodnotené vzhľadom k cene batoha, porovnávané s batohom „Dragon Egg“ od Helikonu nad ktorým som tiež uvažoval)
+ Odoberateľný bedrový pás s mohutnými prackami , dá sa použiť aj samostatne ako bojový opasok.
+ Plne polohovateľné a nastaviteľné popruhy upínania prsného a bedrového pásu. (hlavne nastavenie prsného pásu ma zaujalo)
+/- Vedel by som si predstaviť aj lepšie vystúženie chrbta , pri tomto objeme to ale nie je až tak podstatné a dané prevedenie postačuje.
+/- možné spraviť rôzne vychytávky na rýchle odhodenie batoha ako má „Dragon Egg“ od Helikonu , v danej cene to ale neriešim, dá sa to dorobiť „na kolene“ za pár minút kedže popruhy sú dostatočne dlhé.
+ Objem je dostatočne veľký , zároveň sa dá batoh šikovne stiahnuť aby nepôsobil nafúknutým dojmom ako niektoré 3day batohy.
+ Dostatočne pevný materiál , zipsy aj spony (to sa ešte ukáže časom kedže ho mám na denné používanie)
+/- Vzhľad je veľmi dobrý avšak pri civilnom nosení hlavne Coyote prevedenie priláka pozornosť.
+ Veľmi dobré rozdelenie hlavnej komory a ďalších menších priečinkov , takže netreba hľadať drobnosti na dne batoha.
+ Rozumne riešený otvor pre hadičku hydrovaku ktorý sa dá pomocou suchého zipsu zaistiť aby dovnútra nepadali nečistoty ak sa nepoužíva.

++ Veľmi priaznivá cena dokonca aj s poštovným z Českej republiky na úrovní batohov výrazne nižšej kvality.

Porovnanie s batohom Dragon Egg od Helikon Tex-u: (ďalej len DE)

-> Napriek podobným rozmerom viditeľne menší objem.
-> Na môj vkus príliš rovný a nepoddajný chrbtový systém (Pri rýchlom testovaní som v ňom mal iba 5kg streliva) , avšak na obhajobu dosť pevný takže nieje cítiť obsah batoha ani ostré hrany.
-> Bedrový pás pevný v šírke 50mm.
-> Materiál na dotyk pevnejší , spony na prvý dojem porovnateľné, zipsy YKK.
-> 2 hlavné komory rozdeľujú aj tak pomerne malý objem (predná komora je skôr na administratívne veci)
-> Veľmi zaujímavo riešený rýchloodhadzovací systém na ramenných popruhoch (dá sa vyhotoviť na akomkoľvek batohu za pár minút)
-> Znateľne vyššia cena (3násobne)
-> porovnateľne lákavý dizajn , avšak pôsobí civilnejšie
-> Na prvý pohľad sa tak možno nejaví ale mal by dosahovať omnoho vyššiu celkovú kvalitu a výdrž, verím že tiež za tu cenu stojí.
(Ďakujem predajni Muničák Košice za poskytnutie batoha na porovnanie.)
Foto pre porovnanie oboch batohov:
Příloha:
6.jpg
6.jpg [ 398.28 KiB | Zobrazeno 18918 krát ]


Nakoniec galéria v plnom rozlíšení: http://tairo.rajce.idnes.cz/Batoh_8Fiel ... ack_Coyote

_________________
Strelec bez zbrane :)


02 kvě 2015, 20:05
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz