Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 18:19



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Recenze MICH2000 od ACM 
Autor Zpráva
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 srp 2009, 19:14
Příspěvky: 228
Bydliště: Svitavy
Nový příspěvek Recenze MICH2000 od ACM
Replika koupena na Morrisu za necelých 600,-
barva: oliv

Helma přišla v krabici celkem pěkně vystlaná novinami.
První věc co sem udělal je, že sem jí mrsknul na váhu, ta naměřila přibližně 890g (přesně si to nepamatuju), jestli se to schoduje s originálem opravdu netuším.

Skořepina je z plastu tmavě zené barvy, na povrchu zdrsnění a celé je to přebarveno zelenou barvou. Barva a i ten "šterk" na tom moc nedrží a proto na šroubech skoro úplně a na skořepině místy odlouplá. Kvůli tomu že skořepina je z plastu helma při zmáčknutí pruží. Měl sem možnost porovnat s kopií od miltecu a helma je při pohledu ze předu, ve vrchní části znatelně širší. navíc i "uši" jsou znatelně vystouplejší a celkově je helma taková "kulatější"

Vnitřek tvoří řemení a polštářky.
Polštářky sou vycpané molitanem a dají se přemisťovat pomocí suchých zipů vlepených do skořepiny, bohužel ty sucháče nějak extra nedrží, ale počítám že to zpraví vteřiňák.
Řemeny jsou podle mě to nejhorší z celé helmy. Všude znich čouhají nitě a i po hodinovém ladění mě šly boční pásky místo po tvářích přes uši. Přesky kterými se dá korigovat délka pásků jsou z pochybného plastu, místy otřepy.
Pořídil jsem tedy kopii řemení od Rotcha v foliage green. Rotcho má už na pohled menší potítko, přezky z kvalitnějšího plastu. Proporčně je Rotcho šité jinak a po asi dvou minutách mě hema sedla tak jak má.

Další doplňky:
na helmu sem pořídil také potah od SPM určený na Petrisku, od známého (díky Marku) sem počítal že nesedne tak jak má. Potah tedy přišel a zkusil sem ho nasadit. Byl krátký přes "uši" a v horní části byl moc úzký a utvořil se tam ohyb. Na potahu jsem tedy u uší odpáral légu v které vedlo stahovací lanko a potah tím "prodloužil". Poté jsem použil oboustranou pásku a přilepil ní potah na "uších", poté dotáhnul stahovací tkanici a pro jistotu jsem dal šroby držící řemeny zkrz potah. Ohyb potahu na vrchu helmy jsem nijak neřešil, jedině to přešít ale do toho se mě nechtělo. Potah na Rabintexky by možná sednul mnohem líp, ale taky by byla větší sranda ho sehnat. Další doplňky byly tygří oči, tam problémy snad nastat ani nemohou. Dále taky síťka, ta ale nesedla skoro vůbec ale je to tím že je to nějaká československá na plechový helmy. Pokud by někdo chtěl přidělat ještě pásky držící brýle, tak si musí sehnat nové šrouby,protože jsou krátké a nechytly by se ani do závitů v matici.

Závěr si může udělat každý sám a snad mu to pomůže rozhodnout se např. mezi ACM/MilTec/Rotcho/...

FOTKY: https://picasaweb.google.com/fedrzel.patrik/MICH2000# (už s nasazeným potahem, očima, síťkou a řemenama)

© kopírovat se souhlasem 3.Družstva Svitavy

_________________
PAMWE CHETE


02 čer 2011, 12:33
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz