Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 14:45



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Recenze: As-tex molle Chest Rig 
Autor Zpráva
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 led 2010, 22:46
Příspěvky: 149
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Recenze: As-tex molle Chest Rig
Tato recenze se týká Chest Rigu ve vzoru 95 od českého vyrobce As-tex.
Vzhledově trochu připomíná nosič plátů od SPM Liberec, ale ve skutečnosti byl zřejmě inspirován spíše americkými Chest Rigy. Výrobce ho sám definuje jako produkt pro airsofťáky, nikoliv jako produkt pro profesionální využití.

Kupoval jsem ho víceméně naslepo, jen podle fotek na webu, neměl jsem možnost si ho nikde prakticky vyzkoušet. Měl jsem tedy trochu obavy, co mě čeká, až balík rozbalím, ale nakonec jsem byl velmi příjemně překvapen a to i při akci. Proto jsem se rozhodl sepsat tuto recenzi.

Chest Rig je osazen po celém povrchu molle pásky, bez jakékoliv našité kapsy. Provedení zadní partie je volitelné - buď si koupíte jen zádové křížové popruhy nebo zadní díl s molle vazbou. V mém případě jsem zvolil popruhy, protože na zádech nosím menší batoh.

Materiál se na první pohled dost podobá materiálu použitém na taktické vestě ve vz. 95 od firmy MFH. Látka je dost silná a má vnitřní pogumování. Látka u MFH je však ještě o něco silnější, což má negativní vliv na hmotnost a ohebnost. As-tex je o něco tenčí. Když to porovnám s SPM, tak jejich Ulena nemá pogumování, je rip-stopová a je ještě tenčí, takže člověk by řekl, že se musí protrhnout nebo prodřít jako první. Praxe však hovoří ve prospěch SPM :-)

Co se týče provedení, tak velmi příjemně mě u As-texu překvapila kvalita šití, které je rovné a jednotlivé stehy mají stejnou velikost. Je vidět, že výrobce si na šití dal hodně záležet. MFH vesta je v porovnání s As-texem otřesná - křivé šití, nerovnoměrná velikost stehů a po čase se začne na mnoha místech párat. SPM je ale opět o třídu výše než As-tex. NPP je provedeno opravdu bytelně s ohledem na dlouhou životnost. Fastexy u As-texu jdou zapnout lehce, u SPM hůře, ale zase jsou mnohem mohutnější a zdá se, že více vydrží. Jinak celkově má SPM mnoho drobných vychytávek, které As-tex postrádá a které povyšují NPP na vynikající produkt. Jde např. o kombinaci jak fastexů tak suchých zipů u sumek, oddělovací přepážky v sumkách pro zásobníky, mnohem bytelnější šití ramenních pásů, atd. As-tex je v tomhle ohledu takové holátko, které sice vypadá dobře, ale při bližším zkoumání mu chybí ty detaily.

Mám-li se vyjádřit k ceně, tak Chest Rig se zádovými popruhy + 5 sumek mě vyšel na 2000Kč. Vesta od MFH se prodává za 600Kč a podobně osazené NPP se dá momentálně od výrobce pořídit za 5000Kč. Řekl bych, že cena je zvolená rozumně a odpovídá tomu, co člověk dostane. Není to odfláknuté jako MFH, ani to není špičkový produkt jako NPP, prostě je to někde mezi.

Pro koho takový produkt je? Určitě ne pro ty, kteří napodobují nějakou skutečnou českou jednotku, protože tohle nikdo v armádě nepoužívá. Spíše je pro sofťáky, kteří hrají v pětadevadesátkách, NPP se jim zdá drahé a na čistotu vybavení tolik nedbají. Na druhou stranu si každý musí rozmyslet, jestli nedat o pár tisíc víc a nemít produkt od SPM, který As-tex asi přežije výrazně déle.

Celkově jsem s Chest Rigem spíše spokojen a asi bych ho koupil znovu.


Přílohy:
Astex3.jpg
Astex3.jpg [ 279.45 KiB | Zobrazeno 13060 krát ]
Astex2.JPG
Astex2.JPG [ 276.41 KiB | Zobrazeno 13060 krát ]
Astex1.jpg
Astex1.jpg [ 227.9 KiB | Zobrazeno 13060 krát ]
29 bře 2011, 14:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz