Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 13:47




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Začátek - výběr jednotky, cenová relace 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 16 črc 2015, 10:43
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Začátek - výběr jednotky, cenová relace
Ahoj,

já a čtyři kámoši jsme se rozhodli, že bychom chtěli někdy v budoucnu začít s airsoftem.

Nějakou dobu jsem dělal reenactment a vím, jaké rozdíly ve vybavení může člověk na akci potkat a jaký nesmyslný kombinace věcí jsou lidi schopný vymyslet. Takže jsme se rozhodli, že nákupy neuspěcháme, najdeme si brigády a teprve potom se pustíme do pořizování věcí.

Tou dobou bychom ale chtěli už mít přesně rozmyšleno, co chceme kupovat. A tady řešíme trochu problém. Máme v plánu si vybrat nějakou reálnou jednotku a do určitý míry dělat její rekonstrukci (jestli jsem to dobře pochopil, klasifikuje se to jako "military airsoft") - nebudeme pořizovat žádnou vojenskou techniku, ale chceme mít vzor pro osobní výstroj a výzbroj s tím, že se tím vyhneme pořizování nekvalitních věcí a píčovin.

Líbí se nám us uniformy v acu maskáči a všichni máme v plánu sehnat si m4 nebo její klony. To by určitě mělo odpovídat nejedný jednotce us army.

Problém ale je, že nemůžu najít rozumnou stránku, kde by byl nějaký listovatelný "seznam jednotek", něco jako proklikávací index, kde bych mohl zjistit něco detailů o výbavě a výstroji. Neznáte někdo něco takového? Existuje to vůbec?

Shrnutí (tl;dr):

- potřebujeme vybrat nějakou jednotku us army, co používá M4 a acu maskáč a ideálně se o ní dá hodně přečíst někde na internetech
- na jak velkou investici se máme připravit, pokud chceme pořídit kvalitní vybavení (slušnou aeg, originální gear)? Vejdeme se do 25k na člověka i se zbraní?

Moc o as jako koníčku zatím nevím, takže se omlouvám, pokud jsou ty otázky hloupý, nebo nekonkrétní. Díky moc za všechny odpovědi :)


16 črc 2015, 11:13
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začátek - výběr jednotky, cenová relace
Pokud jsi dělal reenactment, tak předpokládám víš, že zjišťování informací znamená dlouhý hodiny čtení, googlení a čtení a moderní US Army není výjimkou. Žádnej proklikávací web, kde bys měl rozepsaný jednotky i s výstrojí fakticky asi neexistuje, hlavním zdrojem informací jsou fotky. Dneska už má spousta jednotek i fejsbukový stránky a fotky tam často dávají, to je další dobrej zdroj kromě googlu.

Do 25k se vlezete bohatě, UCP gear neni drahej, zvlášť pokud vynecháte balistický pláty a origo helmy, tak se taková standardní výstroj vejde klidně do 10k. Slušnej kvér dalších 6-8k.

Každopádně kdyby mi šlo spíš o airsoft a ne o reenacting, tak bych se vykašlal na UCP a šel do multikrámu, nebo naopak zpátky do woodlandu. Je to dražší, ale výrazně praktičtější.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


16 črc 2015, 13:53
Profil ICQ
Svobodník
Svobodník

Registrován: 16 črc 2015, 10:43
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: Začátek - výběr jednotky, cenová relace
Dík za rychlou odpoveď :)

nevadí mi nějak dýl hledat, stejně bude nějakou dobu trvat, než začneme ty věci kupovat. Jenom mě prostě napadlo, jestli něco takovýho není.

Určitě mi jde víc o soft, než rekonstrukci. Tu jednotku jsme chtěli vybrat jenom proto, abychom měli nějakou "berli", podle který pořizovat věci. Na ucp camu jsme se shodli proto, že se nám víc líbí, nad praktičností jsme moc neuvažovali. Multicamo je taky pěkný...

Jinak jsem rád, že to jde pořídit za tyhle peníze. Když už se nakousla ta cena zbraně - hodně jsem tady na fóru četl o upgradech. Těch 6-8k počítá s koupí krabice se zbraní, nebo jsou v tom zahrnutý i nějaký nevyhnutelný úpravy (pokud nějaký jsou), co by se dělaly dodatečně?


16 črc 2015, 15:33
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začátek - výběr jednotky, cenová relace
Za tuhle cenu máš značkovej kvér, u kterýho nejsou žádný úpravy potřeba. Stačí koupit baterku a nabíječku.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


19 črc 2015, 22:10
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz