Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 14:57




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Změna postu v týmu .. 
Autor Zpráva
Četař
Četař

Registrován: 04 srp 2010, 16:45
Příspěvky: 10
Bydliště: Děčín
Nový příspěvek Změna postu v týmu ..
Zdravím ,
vím,že tu bude nejspíše hned ,,hate" na foru je toho milion ...mno četl jsem si tady fora asi 2h a nikde nebyla pořadně dokončená ,,moje" myšlenka ..a zodpovezená otázka..
Mno k věci , v týmu jsem byl vybrán jako sniper.

Moje myšlenka byla ,,manulní snipa" (záložka P90 /MP5)->něco jsem s tím nahrál ale nikdy jsem to neměl jako hlavní zbraň ..(myslím tím ,že tam nebyl žadný echt UPG)

Bojím se ,že :

1) AGE mě v pohodě rostřílej ( ,,co si budeme říkat,kdo dnes používa 120?")

2)Boje schopnost (když už mě někdo odhalí , má na 100% aeg s min 300 kulema v zásobníku .. a bude po mě střílet jako id**t dokud se omylem netrefí)
+ (barák jsem s tím obsadit nikdy nezkoušel )

3) Natahování (kdo s tím někdy hrál ví,že tahat takovou 170 v SWD celý den není žadná prde*)
(opětovné natažení po vystřelu ->než to natáhnu tak jsem OUT.)

4)Střelba (jo vím,že zrovna tohle je o přesnosti , ale taky vím,že když se tam připlete malá větvička (vítr) či něco podobného tak ta kulička letí tak do *** a ne na cíl .. )


Byl bych radši za manu ale z toho všeho a co jsem tu všude četl , jsem dospěl k nazoru ,že bych si pořídil M14 s optikou (polo. aut.) .
Jediné co mě na ní odrazuje je hlučnost oproti manulní .. ..

Moje otázky:
1) ,,manu snipa" +záložka P90 /MP5 ? Je to dobrý nápad ?

2) M14 je elek.. odrazuje mě na ní cena UPG + hluk .. takže z5 k manu ?
+ manu nemusím nabíjet a řešit na jak dlouho vydrží bat..

3)Obavám se při stelbě na dlouhé vzdalenosti nepřesnosti střelby ..
UPG to vyladí ?

4) Někdo mi to všechno tak nějak okomentovat prosim ? :)


PS. Jak jsem již psal nikdy jsem pořadně vymazlenou snipu neměl (nechci investovat a za měsíc prodávat za 15% ceny )
A omlouvám se za chyby a překlepy jestli tam někde jsou . :)


19 čer 2015, 19:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 pro 2012, 19:14
Příspěvky: 83
Bydliště: Havlíčkův Brod
Nový příspěvek Re: Změna postu v týmu ..
Chápu to tak, že jsi byl zvolen v týmu za snipera (proti své vůli?!). V takovém případě se připrav na asi nejdražší možnou pozici. Kromě spousty hodin, které budeš muset investovat do přípravy výstroje, zejména hejkala, je to také spousta tisíc korun, které půjdou do výzbroje.

Ohledně obav:
1) Yep, přesně to se stane, pokud se budeš pohybovat a fungovat jako každej jinej střelec na bojišti.

2) Podobné jako 1, musíš se připravit, že jako odstřelovač se tvůj úkol ve hře od ostatních výrazně mění. Je vcelku dost možné, že budeš z dálky ostatním hlásit pohyb jednotek, možná si ani nevystřelíš.

3) Samotné natahování, resp. celková manipulace se zbraní chce trénink. Rozhodně budeš muset střílet na takovou vzdálenost a v takové situaci, kdy nepřítel nebude tušit kam má opětovat palbu. Pokud budeš mít čas pouze na jednu ránu a i ta bude spíše pokus, možná bude výhodnější zůstat ležet a nechat nepřítele ostatním.

4) Ano, bohužel airsoftové pušky nejsou zcela přesné, nicméně dobře vyladěná puška v rukách zkušeného střelce dokáže překvapit.

Odpovědi na otázky:
1) Obecně klasické řešení, určitě to není špatná volba.

2) M14 je zajímavá zbraň, nicméně rovnou se vyhni čínám. Marui, GG nebo CA už lze vyladit na hezký výkon použitelný na pozici ostrostřelce. Pokud tě ale odrazuje cena upgradu, nečekej, že cena upgradu pro manuál bude někde výrazně jinde.

3) Ano, po dobře odvedeném upgradu budeš přesnější než většina ostatních lidí na bojišti, dostřel bude obecně také lepší. Vždy se ale může najít někdo, kdo investoval více zdrojů do své zbraně.

4) Upřímně, zdá se mi, že jsi další osoba, která chce být sniperem, protože je to cool, ve filmech skládá jednoho mizeru za druhým a na fotkách vypadá jako chladnokrevný zabiják. Bohužel, v airsoftu tohle již moc neplatí. Na vstupní kvér, kterej bude použitelnej proti dnes používaným AEG, počítej rozpočet blížící se 10k. Dále asi nějaká optika, výstroj, záložní zbraň. Předpokládám, že jsi četl Proč si jako začátečník sniperku nekupovat?. Pokud ne, určitě tak učiň.

(Myslím si, že chlívek není uplně vhodně vybrán, ale to je spíš na modech)


19 čer 2015, 22:58
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Změna postu v týmu ..
0) Pozice snipera v rámci týmu je bullshit a airsoftovej výmysl, v reálu se to nepraktikuje a existujou k tomu dobrý důvody.
1 a 2) Sniper je o tom se nenechat odhalit a nenechat zasypat z AEGček, pokud se ti tohle stane, tak jsi v tu chvíli jako sniper selhal a že tě nejspíš pošlou na mrtvoliště už je jen třešnička na dortu. V baráku se se sniperkou opravdu nebojuje.
3 a 4) Sniper není primárně o střílení. A pokud střílíš, musíš umět střílet a musíš bejt samozřejmě schopnej pušku natahovat.

1) Pro snipera ano, pro tebe ne.
2) CA M14 tě vyjde stejně/levnějc, než použitelná manuální sniperka. Hluk tě nemusí zajímat, když se stejně chystáš bojovat v rámci týmu a nikoli sólo. Koupit si pořádnou baterku nebo dvě už dneska neni drahý, nabíjet to snad dovedeš.
3) Upgrade tomu samozřejmě pomůže, ale nikdy v airsoftu nedosáhneš "call of duty" střelby, kdy položíš kříž na cíl a s jistotou se trefíš. Stejně jako při střelbě na dlouhý vzdálenosti v reálu, musíš nepřesnost vyrovnávat svejma schopnostma a zkušenostma.

4) Long story short, vyser se na to. Kup si AEG pušku a funguj v rámci týmu jakožto sharpshooter, podle toho co píšeš ti jde o tuhle pozici, sniper je něco úplně jinýho.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


19 čer 2015, 23:08
Profil ICQ
Svobodník
Svobodník

Registrován: 14 črc 2015, 09:30
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: Změna postu v týmu ..
Cau,

na uvod reknu ze sniper nejsem, ale nejlepsi fungovani snipera v AS si predstavuju tak, jak to dela norvitch, videi ma vice, toto je priklad:
https://www.youtube.com/watch?v=xXWnJYm ... L4&index=2

Co nejmin toho na sobe mit.
- budes hlavne v krovi(podle me lepsi nez strom :) ), takze si chranit ruce, nohy, ale zadne vesty, to akorat zbytecne stercha. A ty potrebujes spis rychle presuny a pohodlne lezet na zemi :)


- jako zalozni zbran urcite ne MP5/P90, ve vetsine pripadech nemas moznost si potichu polozit zbran, nebo si ji hodit za rameno vytahnout si MP5 - to vsechno v leze a rychle, to proste moc dobre nejde. Nejlepsi je nejaka automatika jako glock, skorpik nebo nejaka takova vec. Jasne, dostreli to jenom 20m, ale ty potrebujes nekoho zblizka pokropit(nebo v baraku). MP5K by mozna jeste sla, videl jsem na to nejake docela hezke uchyty, ze ti to pri behu nelita.

Pocital jsem si cenu snipy(protoze jsem ji sam chtel) + upgrade a ciste nova snipa(MBxx) + full upgrade od airsoftpro + pruzina 170 te vyjde na cca 8k i s optikou.

Takze tolik k zamysleni zda prijmout/neprijmout roli snipera a co je k tomu dle meho(opakuji meho naozoru) potreba.


14 črc 2015, 10:40
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz