Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20 dub 2024, 00:46




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 
 Čelovky a ostatní svítilny 
Autor Zpráva
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2009, 21:30
Příspěvky: 339
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Čelovky a ostatní svítilny
Koukal jsem, že tu ještě žádný takový téma není a tak ho zakládám. Momentálně chci obměnit mojí starou a odsloužilou čelovku za nějakou novější a celkem se mi líbila http://sport.popina.cz/petzl-tactikka-x ... p-265.html a nebo mi byla taky doporučená tahle http://www.svitilny-fenix.cz/tuzkove-aa ... ix-hl21-r3 Tak prosim o rady, popř. poznatky. Všem dík.

_________________
Bojuj tak, aby i porážka byla stylová...


05 pro 2012, 23:18
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 led 2009, 17:41
Příspěvky: 237
Bydliště: Karlovy Vary
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
čelovka buďto petzl nebo princeton - nejlepší poměr cena/výkon :)


06 pro 2012, 00:47
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
Za mě Petzl je jasnej, používám starou Tikku už přes 7 let, celoročně, déšť, vedro, mráz a nikdy nezklamala. Beterky měnim tak jednou za rok. Jediná nevýhoda je, že bych ji už rád vyměnil, za novou, ale ona mrcha pořád skvěle drží :)


06 pro 2012, 06:29
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
Já si koupil Tactikku Plus a začala se sama od sebe trochu naštípávat na boku, asi vada plastu... ale dealer v ČR mi psal, že výměna toho zadního dílu stojí asi 150 korun, tak mu to tam asi pošlu.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


06 pro 2012, 11:58
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
ty Tactikka plus s tim cervenym filtrem jsou asi nejlepsi volba. obecne sehnat dobrou celovku neni problem. ale beru ze to chces asi na soft/military, tkaze se cerveny filtr se bude hodit a sehnat kvalitni celovku s cervenym filtrem je docela problem (moc jich obecne neni). ty tactikky jsem videl v akci a sviti velice dobre. ty fenixy jsou asi o dost silnejsi - tusim ze to byl ten model co jsi posilal (nevim ted jak moc, ale urcite nekde na netu najdes lumeny, videl jsem to jen v lese jak to svitilo). takze se musis rozhodnout jestli poradny reflektor na hlavu nebo radeji slabsi ale i s cervenym svetlem. osobne bych bral toho Petzla.


06 pro 2012, 12:06
Profil ICQ
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 led 2009, 17:41
Příspěvky: 237
Bydliště: Karlovy Vary
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
vanhouten píše:
ty Tactikka plus s tim cervenym filtrem jsou asi nejlepsi volba. obecne sehnat dobrou celovku neni problem. ale beru ze to chces asi na soft/military, tkaze se cerveny filtr se bude hodit a sehnat kvalitni celovku s cervenym filtrem je docela problem (moc jich obecne neni). ty tactikky jsem videl v akci a sviti velice dobre. ty fenixy jsou asi o dost silnejsi - tusim ze to byl ten model co jsi posilal (nevim ted jak moc, ale urcite nekde na netu najdes lumeny, videl jsem to jen v lese jak to svitilo). takze se musis rozhodnout jestli poradny reflektor na hlavu nebo radeji slabsi ale i s cervenym svetlem. osobne bych bral toho Petzla.

tak ono asi ani protiletadlovej reflektor na hlavu v lese ani moc nepotřebuješ, od toho je svítilna na kvéru/záložní svítilna.. :) Taky mám tactikku plus a jsem nesmírně spokojenej, ty princetony jsou ještě nějak víc voděodolný, nebo možná i vodotěsný, nevzpomínám si, kolega jí má, tak něco takovýho říkal..
Edit: sry mám tactikku xp ne plus :D


Naposledy upravil Samo dne 07 pro 2012, 20:42, celkově upraveno 1



06 pro 2012, 12:35
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
Samo píše:
tak ono asi ani protiletadlovej reflektor na hlavu v lese ani moc nepotřebuješ, od toho je svítilna na kvéru/záložní svítilna.. :) ..


tak nepsal jestli to ma na soft nebo nocni nahaneni pytlaku a masovych vrahu po lese :-) je mi jasne ze na soft/military staci slabsi.


06 pro 2012, 12:42
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2009, 21:30
Příspěvky: 339
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
Samozřejmě soft/military, na pytláky bych si pořídil asi i jinej kalibr. :D Jinak za vás teda spíš Tactikku Plus než tu Tactikku XP? Mě na tý XP celkem zaujal ten boost, i když teda jak řikáte k tomu do budoucna bude spíš ta svítilna na kvéru.

_________________
Bojuj tak, aby i porážka byla stylová...


06 pro 2012, 22:53
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
Moje zkušenost je taková že u čelovky jsem nikdy boost nepotřeboval. V 99.9% případů ji využiju jen proto abych si v noci posvítil pod nohy, nebo na nějakou činost přímo pod sebou. Radši bych těch 300,- ušetřil a přidal si na silnou svítilnu která bude naopak na svícení do dálky. Taky je otázkou jestli to ten boost nebude nějak kurvit. Já mám neobyčejnější svítilnu ( v době pořízení se tactikky snad ani nedělaly) a je naprosto spolehlivá.


07 pro 2012, 06:55
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
Tactikka plus se fasuje na pár útvarech v AČR, takže je cool. :wink: Tactikku XP si kupuje dost vojáků za svoje. XP má výhodu že můžeš snadno ty filtry měnit, třeba v zimě na sněhu je lepší modrej... ale to už jsou takový detaily, na běžný využití je to asi jedno.

Já jsem Petzlu nikdy nepřišel na chuť kvůli ceně, koupil jsem si za 150kč mrňavou obyčejnou čelovku s bílýma a červenýma diodama a funguje to skoro stejně. Navíc pak tolik nebolí když ji člověk ztratí... jako třeba jeden náš zabiják co už má čtvrtou Tactikku XP :lol: :lol:

_________________
http://www.Sniperblog.cz


07 pro 2012, 08:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
reyes102 píše:
Já jsem Petzlu nikdy nepřišel na chuť kvůli ceně, koupil jsem si za 150kč mrňavou obyčejnou čelovku s bílýma a červenýma diodama a funguje to skoro stejně.


taky mam doma klasickou cinu s bilyma a cervenyma diodama, ale svinsky mi na tom vadi, ze proste nejdou zapnout hned ty cervene. pokazde jsem musel jednou rukou zakryt bile diody, precvakat na cervenou az potom fungovat. asi nemusim rikat, ze neni v noci zrovna prijemne kolegovi zasvitit na metr do xichtu bilyma ledkama :)


07 pro 2012, 09:09
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
Já mam teda taky nějakou klasickou asi za dvě kila a daj se červený zapnout normálně rovnou...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


07 pro 2012, 09:34
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
to se mas. takovou jsem schanel asi mesic a nesehnal :-D


07 pro 2012, 10:08
Profil ICQ
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
Samozřejmě to jde v klidu suplovat míň značkovou, kluci používaj energizer a ta šlape taky super. Nebo ještě levnější, je to jen o chuti kolik do toho vložit. Osobně ani bílý světlo na čelovce nemám, vystačim si s červenym a bílý je na kvéru.

Kolega co ztrácí čelovky by se měl naučit všechno přivazovat, základ co určitě taky znáte.


07 pro 2012, 12:09
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 06 kvě 2012, 13:29
Příspěvky: 91
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
já si třeba pořád nemůžu našetřit na petzla, tak jsem vzal bílej 3 diodovej energizer co byl k holícímu strojku :lol: a přepájel jednu diodu na červenou a přepínačem nepřepínám sílu světla ale barvu. Je vlastně docela fajn že ta červená je docela slabá, ta co je na petzlech me přijde zbytečně silná na čtení map a tak


07 pro 2012, 13:22
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 led 2010, 22:46
Příspěvky: 149
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
Mam take Petzla a maximalni spokojenost. Je to solidne postavene.


07 pro 2012, 18:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 23 srp 2011, 21:39
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
Petzl Tactikka Plus - mam taky asi dva roky a super. Mel jsem predtim Energizer klasika jedna bila velka LEDka + dve male bile, pokud se nepletu a ten posuvnej vypinac doleva-doprava byl totalne nahovno. Nehlede na mnohem nizsi odolnost. Jak celkove, tak treba casem se kabely k vyklapeci hlave prelamou, mel uz jsem asi treti. Pak jsem koupil Petzla a spokojenost. Uz jsem ji i fest vykoupal - zapomnel jsem ji pri nacviku se clunama v opaskovy EE kapse, takze byla nekolik hodin ve vode a po vyndani v pohode sviti dal. Za ty prachy se to vyplati.


Fenix celovky jsou hodne dobry i cena je fajn, ale nemaj cerveny filtry. Da se to vyresit dokoupenim maly cerveny Inova Microlight za cca 200kc a tou svitit pokud je treba cerveny.


18 led 2013, 20:47
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2009, 21:30
Příspěvky: 339
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
Trochu to aktualizuju a ježuch vybral za mě PETZL TIKKA XP2, zatim spokojenost.

_________________
Bojuj tak, aby i porážka byla stylová...


18 led 2013, 21:31
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2012, 10:24
Příspěvky: 86
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
hodně dobrý jsou i tyto:http://www.energizershop.cz/energizer-pro-headlight-4-led-3xaaa/d-70759/
POměr cena/výkon super
ale je fakt,že Petzl jsou nej.
Bohužel s filtry jsou ty "pecky"dražší.


13 dub 2013, 08:17
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 02 zář 2008, 17:55
Příspěvky: 82
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
Má tady někdo čelovky od Black Diamond? Teď se mi dostaly 2 do ruky a zdá se to celkem dobře udělaný. Cenově to je někde na úrovni Petzl, některý modely jsou i mnohem výše.

A abych netrhal partu, tak mi ještě přišla čelovka od Petzl na nouzové použití e+LITE. Fakt prcek, se snad dá narvat i do kindrvajíčka :D Červený filtr taky potěší. Do IFAKu nebo do kapsy jako náhradní naprosto perfektní volba. Poreferuji více, až bude mít za sebou nějaké testy.

_________________
If it's our time to die, it's our time. All I ask is, if we have to give these bast*rds our lives... WE GIVE 'EM HELL BEFORE WE DO!


02 kvě 2013, 23:46
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2009, 21:30
Příspěvky: 339
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
Před tím, než jsem si pořídil PETZL, tak jsem BD měl a naprostá spokojenost. Jen se mi po cca 5 letech prodřela gumová krytka spínacího tlačítka, takže už není tak voděodolná jak byla, ale funguje dobře. Mám ještě starou kolekci s 4ma klasickejma LEDkama a už ty baterie nevydržej tak dlouho. Tak proto výměna za PETZL, tak uvidim, jak dlouho vydrží tahle.

_________________
Bojuj tak, aby i porážka byla stylová...


04 kvě 2013, 23:21
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 17 lis 2012, 16:13
Příspěvky: 19
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
Zdravím pánové, tak já používám petzl tactikka a nemůžu si ji vynachválit, ale jak už někdo řekl, tak to světlo je někdy zbytečně moc silné, proto mám na čtení v noci takovou levnou čelovku od emosu s 1 červenou ledkou a 2 bílýma (na takové to domácí svícení to stačí)... jinak poslední dobou používám svítilnu mini-maglite s červeným filtrem na čelovém strapu a to je systém, co se mi zamlouvá asi nejvíc, protože nemusím mít zvlášť baterku a čelovku... jinak jsem se chtěl zeptat jaké máte zkušenosti s těma svítilnama na helmu od surefire a jejich kopiema? nějak mi už nepřijde košér mít na helmě čelovku, hlavně kvůli brýlím apod.


07 pro 2013, 14:05
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Čelovky a ostatní svítilny
Proto se podle mě vyplatí koupit Tactikku plus, ta má tři režimy ;)

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


07 pro 2013, 22:19
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 23 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz