Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 11:57




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Který CNC V2 mechabox 
Autor Zpráva
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 lis 2010, 10:03
Příspěvky: 212
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Který CNC V2 mechabox
Zdravím, po delší odmlce od airsoftu jsem vytáhl svoji G&P M4, kterou jsem před nějakou dobou odstavil kvůli prasklému mechaboxu (původní G&P M150 nedal ani s Mblockem) a chci ji zase oživit.
Jediná rozumná cesta mi připadá CNC mechabox, otázkou však je, který zvolit.
Má smysl investovat do RA (RetroArms) mechaboxu za skoro 4k nebo úplně stačí SHS apod, kterej stojí 2,5k? U RA se mi líbí ta integrovaná hop up komora se štelováním tím velkým kolečkem, oproti klasickým komorám, což jsem se dočetl, že je lepší - opravdu je?

Momentálně mám PBS zátěžová kola, SHS píst, ASPro vzduchotechniku, ASPro hop up komoru, KM head hlaveň...


Máte s tou aktuální RA verzí zkušenosti?
Snažil jsem se tu na fóru hledat, ale žádné rozumné srovnání jsem nenašel.

Další zajímavá možnost se mi jeví z ASPro komplet sestavenej mecháč za skoro stejný peníze, jako holej RA. To bude předpokládám SHS mechabox, ovšem o použitých dílech uvnitř na webu nic nepíšou.

Poraďte prosím, jakou cestou se ideálně vydat, děkuji.

_________________
G&P M4 Magpul


04 led 2018, 18:40
Profil ICQ
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Který CNC V2 mechabox
Na RA komplet bych kašlal. Přiznám se, že osobně v ruce jsem ho neměl, nicméně jsem o něm celkem dost nastudoval a nestojí za to. Verdikt je asi takový, že současná verze je OK, takže nic, čeho by se nedalo docílit s klasickým mechem.
Shooter z ASpra je naprosto v pořádku, ale proč bys kupoval plný, když už vlastníš celkem slušné díly? Ty uvnitř určitě nejsou lepší, než to, co už máš.

Osobně bych šel třeba do RA klasiky bez integrované komory. Ten vlastním (i když starší generaci) a působí solidněji, než SHS. Kompatibilita s tělem je trochu horší, ale věřím, že zrovna v GPčku nebudeš mít problém. Většinou je potíž spíš s čínou nebo Aimtopem.
Každopádně ani ten SHS nebude špatná volba. Uvidíme, co kdo ještě zmíní.


05 led 2018, 23:18
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Který CNC V2 mechabox
Nesouhlasím s Mikem. Gearbox RA s integrovanou komorou mam a po tom jaky všechny značky CNC dvojkovyho gearboxu mi prošly rukama musim říct, že je tím nejlepším co na trhu momentálně seženeš. Důvodů je asi milion. Neřešíš vůbec neustaly problemy ala tryska/guma/hopkomora. U tohohle gearboxu máš jasně dany který díly na tom seděj perfektně a jakou trysku musíš koupit, pak to jen stačí složit a hotovo. Už jenom to, že ten gearbox je zároveň děleny, je pro mě jako servisaka naprost labůžo, můžu si bokem otestovat kvalitně podložení, jak choděj převody atd. Co se týká hopkomory tam je občas problem s gumama, některý ti to prostě nevezme. Ta origo RA guma do toho samosebou sedí nejlíp, ale po tom jaký s ní mám zkušenosti, tak musím říct, že ani RA guma neni vůbec špatná. Navíc to aretační kolo regulace hopu je taky super vychytávka, jednou si to nastavíš a konec, žádný jak u prowinu a jiných komor, že se ti to vibracema ze zbraně pomalu povoluje. Navíc je to i ideální do těch čínských zbraní, protože se nemusí vůbec řešit osa a zatim mi to fungovalo i na noname zbraních typu ACM apod.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


06 led 2018, 14:35
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 lis 2010, 10:03
Příspěvky: 212
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Který CNC V2 mechabox
Díky za názory, zítra to vezu servisákovi, ten mi dá vědět jak jsou na tom vnitřní díly a dle toho se rozhodnu. S největší pravděpodobností do toho RA půjdu, on mi ho taky doporučuje.

_________________
G&P M4 Magpul


07 led 2018, 18:15
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 lis 2010, 10:03
Příspěvky: 212
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Který CNC V2 mechabox
Tak RA s integrovanou komorou je doma, vypadá to moc hezky, všechno krásně lícuje, je to opravdu precizní práce.
Těším se, až se to složí

_________________
G&P M4 Magpul


24 led 2018, 12:39
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 19 čer 2012, 09:45
Příspěvky: 79
Nový příspěvek Re: Který CNC V2 mechabox
Mohol by si sem dať pár detailných fotiek toho mechu ? :) , mám staršiu verziu nedeleného mechu od RA ktorý ešte nemal vychytané niektoré muchy a chcel by som len vidieť odlišnosti a spracovanie...uvažujem nad výmenou za tento delený s int. hop komorou, pretože je to fakt luxus vypodložkovať kolesá bez nutnosti otvárania hornej časti a namáhať sa s pružinou :D a navyše ten int. hop je super.

_________________
SR 416 - SP130 guarder-152m/s , 22bbs/s


07 úno 2018, 09:22
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Který CNC V2 mechabox
Dubster píše:
Mohol by si sem dať pár detailných fotiek toho mechu ? :) , mám staršiu verziu nedeleného mechu od RA ktorý ešte nemal vychytané niektoré muchy a chcel by som len vidieť odlišnosti a spracovanie...uvažujem nad výmenou za tento delený s int. hop komorou, pretože je to fakt luxus vypodložkovať kolesá bez nutnosti otvárania hornej časti a namáhať sa s pružinou :D a navyše ten int. hop je super.

V podstatě to vypada jak klasicky gearbox akorat je mohutnější a z lepšího materialu + to má drážky na kable apod. RA děla i verzi bez integrovany komory pro lidi co jsou třeba spokojeny s prowinem ale chtěj split gearbox kvuli kolum

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


07 úno 2018, 12:32
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 lis 2010, 10:03
Příspěvky: 212
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Který CNC V2 mechabox
Detailní fotky bohužel neposkytnu, mech jsem rovnou odvezl servisákovi a už je to prej složený.
Mám jen jednu fotku, když jsem to na stole rozbalil když to přišlo


Přílohy:
IMG-20180122-WA0001.jpg
IMG-20180122-WA0001.jpg [ 149.1 KiB | Zobrazeno 10350 krát ]

_________________
G&P M4 Magpul
08 úno 2018, 06:58
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz