Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 06:21




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
 A&K M4 - výběr válce s dírou 
Autor Zpráva
Podporučík
Podporučík

Registrován: 07 dub 2011, 09:31
Příspěvky: 226
Nový příspěvek A&K M4 - výběr válce s dírou
Zdravím,

máte někdo odzkoušeno jaký válec padne do M4 od A&K?

Koupil jsem Bore-Up od SHS nicméně jeho průměr je o poznání větší než u původního válce a tedy původní vzduchotechniku do něj nedám...

Předem díky.

P.S.: Nový válec chci proto, že kombinace plného válce a KM Head 363mm není vůbec dobrá...A bohužel k fréze přístup nemám, abych vyvrtal do původního válce díru.


20 říj 2016, 11:58
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 zář 2010, 19:30
Příspěvky: 853
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
Bore-Up označuje New Bore Up/NBU vzduchotechniky, které mají větší průměr (obsah)
Při větší pružině to zvedne úsťovku
A klasická + NBU vzduchotechnika není zaměnitelná

_________________
Pěkný ženský spí jen s těma, co nosí originály!
Jo, je to nadsázka

151.SOF!


21 říj 2016, 07:27
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík

Registrován: 07 dub 2011, 09:31
Příspěvky: 226
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
To já samozřejmě vím, proto jsem taky Bore-Up válec objednal, protože viz. popis té M4 od Moravy

V mechanismu byly použity tyto části:
- chromovaný válec se zvětšeným průměrem (Bore-Up)

Říkáš mi tedy, že je ve zbrani normální vzduchotechnika? A nebo, že je rozdíl mezi Bore-Up a New Bore-UP (NBU)? A nebo prostě jen je to čínský šrot, který má atypické díly?


21 říj 2016, 18:24
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 lis 2011, 16:07
Příspěvky: 192
Bydliště: Praha 4
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
v té zbrani bude NBU, takže jsi koupil správný válec. Jen bych ještě koupil trysku s těsněním. Při instalaci bych vyzkoušel, jestli těsní hlava válce, protože ty původní mají špatné kroužky. Hlava pístu je v pohodě, ale potom komplet vyzkoušet těsnost. Případně vyměnit na té hlavě pístu kroužek.
Prostě a jednoduše celé to zkontrolovat. Ono koupit samotný válec není vše co by ty PJ M4 chtěly prohlédnout a vylepšit.

_________________
King Arms M4 Vltor - SHS M150 (3.07 J, 0,20g - 175 m/s), Li-Pol 11,1 V (22 bb/s)
CA MP5 SD6 B&T - AsPro M130 (2.1 J, 0,20g - 145 m/s)
WE Glock 18c 4.gen - (0,92 J)
TM Glock 17 - 0.8 J


22 říj 2016, 01:15
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík

Registrován: 07 dub 2011, 09:31
Příspěvky: 226
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
Takže atypické díly, jak jsem si původně myslel - proto jsem zakládal i topic, zda nemá někdo vyzkoušeno jaký válec do zbraně padne?

(hlava válce má těsnění dobré, ale má prostě pro korektní NBU válec malý průměr)

Vím, že vzduch je ve kvéru dost průměrný, ale nechci do toho tolik investovat, proto jsem chtěl pouze válec (kvůli přesnosti)


22 říj 2016, 19:20
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 lis 2011, 16:07
Příspěvky: 192
Bydliště: Praha 4
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
upřímně, pokud bychá já kupoval vzduch, tak bych šel do hlavy pístu a válce od AsParts, válec nějaký s hladkým povrchem a trysku buď SHS nebo RetroArms. S NBU je spíš občas docela sraní. Ale atypický díly ta M4 od PJ nemá. Jedině celý hop-up systém, který bych okamžitě vyměnil za ProWin se Systemou gumičkou.

_________________
King Arms M4 Vltor - SHS M150 (3.07 J, 0,20g - 175 m/s), Li-Pol 11,1 V (22 bb/s)
CA MP5 SD6 B&T - AsPro M130 (2.1 J, 0,20g - 145 m/s)
WE Glock 18c 4.gen - (0,92 J)
TM Glock 17 - 0.8 J


23 říj 2016, 10:48
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík

Registrován: 07 dub 2011, 09:31
Příspěvky: 226
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
Hele, atypické díly musí mít, protože pokud v tom opravdu NBU je, tak ten NBU válec tam měl pasnout.

A souhlas, nový vzduch kdybych kupoval, tak určitě normální, už jen proto, že tam mám vyžvýkanou 130ku. A vzduch bych vzal komplet ASPro, mám s nimi dlouhodobě moc dobré zkušenosti.

Ale to je trošku off topic - jde mi pouze o to, že potřebuji válec vyměnit za s dírou. Do současného si díru vyvrtat netroufnu, neboť nemám frézu a se zapilováním otřepů bych se bál, že to vezmu moc a naruším vnitřek válce.

Jak to tak ale vypadá, nikdo asi neví, jaký válec tam padne, tak holt budu muset zkoušet nebo komplet nový vzduch.


23 říj 2016, 21:47
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 zář 2010, 19:30
Příspěvky: 853
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
kralik: vyzkoušet těsnost NBU?
Nemají náhodou NBUčka tu vlastnost, že jejich těsnost nejde v ruce vyzkoušet, jako u klasické?

_________________
Pěkný ženský spí jen s těma, co nosí originály!
Jo, je to nadsázka

151.SOF!


24 říj 2016, 12:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík

Registrován: 07 dub 2011, 09:31
Příspěvky: 226
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
To nevím, ale hlava válce v tom NBU válci od SHS vyloženě lítá, tak to asi fungovat nemůže :-D


24 říj 2016, 20:00
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 lis 2011, 16:07
Příspěvky: 192
Bydliště: Praha 4
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
Deacon: To s tou těsností s NBU je blbost. Mam tady Systemu NBU a normálně si na ni vyzkouším, jak těsní. Stačí použít správně těsnění.

_________________
King Arms M4 Vltor - SHS M150 (3.07 J, 0,20g - 175 m/s), Li-Pol 11,1 V (22 bb/s)
CA MP5 SD6 B&T - AsPro M130 (2.1 J, 0,20g - 145 m/s)
WE Glock 18c 4.gen - (0,92 J)
TM Glock 17 - 0.8 J


26 říj 2016, 11:30
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 zář 2010, 19:30
Příspěvky: 853
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
Já se na to právě ptám, taky se mi to nezdá, ale třeba Jeff na svých stránkách uvádí, že klasicky nelze těsnost NBU vyzkoušet :)

_________________
Pěkný ženský spí jen s těma, co nosí originály!
Jo, je to nadsázka

151.SOF!


30 říj 2016, 11:41
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík

Registrován: 07 dub 2011, 09:31
Příspěvky: 226
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
Zdar lidi, ať nezakládám nové téma...

Kombinace A&K M4 + Dboys mecháč - jaký vzduch k tomu? Klasický ASPro bude sedět, nebo vzít raději od někoho jiného? Dopasování toho mechu byla šílenost (když jsem tenkrát Dboys kupoval, tak bohužel A&K k dostání nebyl), a furt to teda nepodává úplně ideálně, ale doufám, že to vačka vyřeší. Každopádně je tam původní A&K vzduch, který má být NBU, ale NBU válec od SHS tam nesedí...A ten původní nemám s dírou, takže bych ji tam musel nechat udělat. To jsem už ale říkal, že bych snad koupil celý nový vzduch.


24 čer 2017, 10:52
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
Já bych šel spíš do SHS, rozdíl v kvalitě je minimální, ale v ceně celkem znatelný. Hlavní je ale správná délka trysky. Nejdřív si ale vyřeš osu mechaboxu, jinak ti výkon nezvedne ani vzduchárna od Systemy...
To rádoby NBU od A&K/PJ má poněkud odlišné rozměry, takže bych raději vzal komplet.


25 čer 2017, 19:29
Profil
Podporučík
Podporučík

Registrován: 07 dub 2011, 09:31
Příspěvky: 226
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
Jojo, to je mi jasné, osa už je snad vyřešená. Co se vzduchárny týče, SHS bych rád vzal ale všude vidím jen Bore-Up a s plným válcem, což určitě nechci - mám tam vyžvýkanou 130 a zastávám spíše klasické vzduchotechniky...A klasickou SHS vzduchotechniku nikde nevidím :/ Našel jsem pouze tu jednodílnou, kterou jsem tedy nikdy nezkoušel, ale každopádně je opět s plným válcem..


26 čer 2017, 11:56
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
Valec s dierou kľudne daj aj základný, kopu ľuďom sa povaluje zopár doma a dali by ho aj zadarmo. Dokonca aj ja tu mám nejeden a keby si odtiaľto neni problém. Popýtaj sa chalanov z okolia. Výborné sú aj vzduchotechniky od Airsoftparts.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


26 čer 2017, 18:24
Profil
Podporučík
Podporučík

Registrován: 07 dub 2011, 09:31
Příspěvky: 226
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
Díky za nabídku, já jsem teda z Ostravy, takže pokud by někdo měl, tak můžeme vyměnit...Ale problém je spíše v tom, že by to musel být válec bore-up z A&K, protože to ma atypické rozměry..

Ještě jedna možnost - psal jsem do Moravy a říkali, že by mi do pár dní díru udělali, případně, že mají ten stejný válec a už i s dírou, takže by mi mohli udělat výměnu s doplatkem 50 Kč, což je v pohodě. Nicméně poslali mi fotku, a laicky bych řekl, že ta úprava te díry není nic moc. Co myslíte? Mám do té výměny jít?

http://tinypic.com/view.php?pic=263jytw ... VOQnIzyg2w


28 čer 2017, 12:19
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
Já ti nevím... válec jsem si doma vrtal a dopadlo to dobře, po roce používání žádné známky poškození. Zásadní je pořádně odhranit vnitřek, což ti fotka nepoví. A doufám, že si to nejdříve předvrtali menším vrtákem a nervali tam hned tento průměr.
Promiň, že jsem skeptik, třeba Anareusu bych věřil víc :wink:


28 čer 2017, 17:16
Profil
Podporučík
Podporučík

Registrován: 07 dub 2011, 09:31
Příspěvky: 226
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
Což o to, já bych si to vyvrtal sám, ale bál bych se, že bych zpackal začištění zevnitř a pak bych mohl celý válec vyhodit.

A popravdě bych Anareu taky věřil více, jenže jsem z Ostravy a k mému překvapení je Morava jediný dostupný shop (z hlediska vzdálenosti) se servisem (respektive možnost by byl Actionshop, ale tam mi řekli, že toto nikdy nedělali a nemají na to vybavení :shock: ), který by mi tento úkon udělal.

Jinak je nějaký rozdíl pro hlaveň 363mm vyvrtání 4-6mm jedné díry v nějakých 45mm od začátku ve válce VERSUS ty tři dlouhé díry, které má kupříkladu AirsoftPro ve svých válcích? Respektive co je vhodnější?


30 čer 2017, 18:42
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: A&K M4 - výběr válce s dírou
Já při vrtání vycházel z toho, co píše Jeff na stránkách Airsoft Chrudim, a to, že má válec začít těsnit nějakých 45mm od hlavy (možná se s číslem pletu, kdyžtak si to ověř). Jestli je tam jedna díra nebo čtyři je podle mého názoru celkem jedno, airsoft zbraň určitě nepracuje s takovým tlakem, aby na tom záleželo.


30 čer 2017, 20:00
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz