Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:49




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
 Jak se starat o zbraň? 
Autor Zpráva
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 16 říj 2014, 14:37
Příspěvky: 71
Nový příspěvek Jak se starat o zbraň?
Zdravím,
pořídil jsem si CYMA 028C a jsem úplný začátečník. Mám zde pár otázek co se týče zbraně a údržby:
1) Jak zbraň promazávat a jak často?
2) Co se zbraní dělat a nedělat pro delší životnost?
3) Je mosfet nutností pokud zbraň plánuji nechat v základu?

Předem děkuji za všechny odpovědi.


28 pro 2014, 13:13
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Jak se starat o zbraň?
1. Nehrabej do toho.
2. Nehrabej do toho.
3. NEHRABEJ DO TOHO.

Nesnaž se kvér rozebírat, čistit, mazat ani nic podobnýho, akorát si kup novou baterku s nabíječkou a vesele střílej. Tyhle zbraně jsou schopný fungovat dlouhodobě bez jakýkoli údržby, neodbornejma pokusama o údržbu je naopak snadný v nich něco zkurvit. Nehledě na to, co ti lidi řeknou, se nesnaž šťourat do hlavně vytěrákem, lejt do toho nějaký mazivo nebo cokoli podobnýho, akorát něco posereš.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


28 pro 2014, 13:38
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 16 říj 2014, 14:37
Příspěvky: 71
Nový příspěvek Re: Jak se starat o zbraň?
Takže ani silikonový olej, prostě nic teda? Na mosfet bych si samozřejmě netroufnul, to bych si nechal udělat. Jen mě zajímalo jestli je to potřeba. Když už jsme u té baterky a nabíječky. Li-pol brát nebudu do základovky, takže jsem vybral tuto baterku http://www.army-airsoft.cz/akumulatory- ... -vb-power/ a k tomu nabíječku http://www.army-airsoft.cz/nabijecky/na ... -konektor/ samozřejmě s redukcí na malý konektor. Dobrá volba?


28 pro 2014, 13:47
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 16 říj 2014, 14:37
Příspěvky: 71
Nový příspěvek Re: Jak se starat o zbraň?
Ale tu baterku plánuji koupit až odejde ta "dárková". Doufám, že zbraň nějak nekazí nebo tak.


28 pro 2014, 14:16
Profil
Podporučík
Podporučík

Registrován: 22 led 2014, 08:23
Příspěvky: 213
Nový příspěvek Re: Jak se starat o zbraň?
1. Jen prosim te nemaz hlaven silikonovym olej, konkorem, ani nicim podobnym. Maximalne ji parkrat protahni kouskem pap. kapesniku namotanym na spravnem konci vyteraku. ;-)

2. Nesnaz se rozebrat kver ani kvuli toho, abys vedel z ceho se sklada. Proste to nejak z krabice funguje a funguje to nejspis dobre. Rozebranim a opetovnym slozenim, s velkou pravdepodobnosti, zpusobis, ze to nedas naprosto stejne a i male vyoseni komory s mechaboxem zpusobi pokles vykonu.
Pokud i presto chces vedet co je uvnitr, tak se mrkni na video a tim skonci.

3. Bud rad za cinana, jako je CM, ze funguje a nemusis do toho hrabat. :-)


28 pro 2014, 18:37
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Jak se starat o zbraň?
Dovolil jsem si odmáznout vyloženě špatný rady, co se tu objevily. Fakt nic nemaž, ono zvenčí se dostaneš akorát do hopkomory a hlavně a to jsou přesně místa, který se v žádnym případě mazat nesmí. Vyčistit hlaveň kouskem papíru je ok, ale chce to opatrně, jinak si můžeš poškodit hopgumu.

Mosfet není potřeba. Lipol nejsou určený jenom pro upgradovaný zbraně, pokud koupíš 7.4V lipolku, tak za nižší/srovnatelnou cenu dostaneš větší výdrž, kadenci a bezproblémovej zimní provoz. Baterka samozřejmě stačí až ve chvíli, kdy odejde ta původní, ale to přijde velmi rychle a v zimě budeš mít pravděpodobně problém od začátku.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


28 pro 2014, 21:12
Profil ICQ
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Jak se starat o zbraň?
Jen drobný dodatek: Po skončení akce vystřel jednotlivku bez zásobníku. Nezůstane kule v komoře a pružina nezůstane stlačená. Stejně tak nenechávej přes týden natažený zásobník, ničí se tím pružina a za nějakou dobu bude mizerně podávat. Jinak to opravdu nic nevyžaduje. Nejsložitější co na zbrani dělej je asi tak dotažení šroubu na pažbě až to bude potřeba :)


28 pro 2014, 22:04
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 16 říj 2014, 14:37
Příspěvky: 71
Nový příspěvek Re: Jak se starat o zbraň?
Ok, díky moc. Jinak je normální, že točák u tohoto AKčka nepodává posledních zhruba 15 kuliček?


28 pro 2014, 22:27
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Jak se starat o zbraň?
ano, to je normalni

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


28 pro 2014, 22:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 16 říj 2014, 14:37
Příspěvky: 71
Nový příspěvek Re: Jak se starat o zbraň?
A poslední můj laický dotaz. Chci si koupit popruh, protože tomu z krabice moc nevěřím. Mám vzít jednobodový nebo tříbodový pro hru venku?


28 pro 2014, 22:41
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Jak se starat o zbraň?
Kopie Magpul MS2 nebo MS3 jasná volba... dokáže fungovat jako jednobod i tříbod a stojí tak 250,- Zbraň udrží spolehlivě.


28 pro 2014, 22:45
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 16 říj 2014, 14:37
Příspěvky: 71
Nový příspěvek Re: Jak se starat o zbraň?
Díky moc za všechny rady! Vážím si toho, nemám v okolí nikoho kdo by mi s tím poradil.


28 pro 2014, 22:52
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 10 bře 2014, 18:46
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Re: Jak se starat o zbraň?
Zdar, nevím kde... zeptám se tedy zde, mam z Lidlu W5 silikonový olej, je to vhodný olej i na gumové a plastové části zbraně? Nikde jsem totiž nenašel podrobnější rozbor.

_________________
Weapon: M4A1 [AimTop] 500FPS; Mosfet, přesná hlaveň, 4x32 ACOG NSN, ACM
Secondary: KWA G17, APS ACP601
Maskáče: Marpat digital woodland


20 úno 2016, 16:36
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz