Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 11:57




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Ares Amoeba AM-016 
Autor Zpráva
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 21 kvě 2010, 13:04
Příspěvky: 35
Nový příspěvek Ares Amoeba AM-016
Ares Amoeba AM-016


Strucny popis

K Zbrani,
jedna se o celkem zajimavy kousek - po strance provedeni vypada bytelne, byt je pravda ze na polymerove telo (vyjma Octaarms Keymod rail + nozicek pazby) si asi musite zvyknout.

Telo:
- nikde nic nevrze (vyjma pazby, o tom nize), zadne viditelne otrepky
- sachta na zasobniky celkem uzka, takze drzi zasobnik pevne (zkousel jsem vice druhu [plast, kov etc], vsechny sly necekane dost na tesno).
- OctaArms RAIL: nadhera + pridava vahu, takze nemate pocit ze drzite hracku
- pozor na toze RAIL je pouze nahore, a KeyMod prislusenstvi se dost zle shani (prip. muzete splasit klasickou listu)
- Prostor pro baterii: problem - prostor je ukrutne maly, nejvetsi baterie co mi pasuje je 7,4V s 1Ah, a to na cely den ani zdaleka nevydrzi ...
- Pazbicka:
- vytahnout jde snadno, ale nema zadnou pojistku proti vypadnuti!
- vykle se/neni na tesno, dost neprijemnt
- prijde mi kratka (merim ~187 a proste beham s furt na max a stejne je bliz nez bych chtel)
- prijde mi mala, pripadne proste na rameni nesedi
- poutko pro uchyceni zbrane: uplne perfetni na one-point-sling, za me idealni umisteni
- plastove miridla – spis dekorace, nez neco pouzitelneho

Vnitrnost:
- QSC - funguje na vybornou dobre, jedine co potrebujete je siroky imbus a muzete zvesela menit
- Pruzina: Udava se mezi M110-M120, ale nejspis bude zalezet na obchodu z ktereho zbran dostanete
- Valec + pist + hlava (pistu i valce) – v zakladu tesni luxusne, pist ma kovove trny s odstranenym prvnim zubem, nevidim potrebu menit
- puvodni HopUP Chamber je plastova (stejne jako tryska)
- tryska je bez O-Ringu (21,4mm), ale co je zrada je ze je uzsi jak obvykle trysky (tedy vymena obvykle konci tim ze nepodava)
- zatim jsem nenasel zadnou, ktera by podavala (a mela o-ring) >> zde uvitam hinty
- dnes budu menit komplet komoru za ProWIN, tak uvidime jak si to sedne, ale vymena samotne trysky (bez dalsi prace) proste neprosla (+hodne zabiteho casu)
- Ares chip: hlida pozici dle magnetu na kole, v kombinaci s triggerem a semi/burst/full je to nejvetsi prednost zbrane
- Ares chip: zabudovany mosfet, takze 11,1V je safe kombinace
- Mechac je kovovy, vypodlozkovano v zakladu, vse sedi jako prdel na hrnci!
- Motor: Zda se mi (subjektivne) liny, ale pravda ze to muze byt vazne jen subjektivni pocit (a kombinaci s 7,4V baterii, proste nejak vyresit 11,1V a bude po problemu)
- Hlaven: -- n/a –

Ostatni:
- Zbran po vybaleni strilela kolem 120ms, ale vazne-vazne-vazne to litalo jako duchodce (nemit na chronu ~120, tak neverim ze to je vic jak 90-100ms)
- Velmi brzy odesla hop-up guma (je zatracene mekka), takze double-feed-issues
- a tu zacali problemy: vymena za AimTop gumu = -20m/s
- tryska 21,4 s double-O-ringem = nepodava (moc dlouha/siroka, vice druhu a stejne problemy)
- vypada ze puvodni guma mela delsi/vetsi limce, ktere branili propadnuti kule, zaroven pak tesnila uzsi trysku
- TBD / UPDATE: prijde ve chvili jak vlozim novou komoru – ted zbran strili jak postizena


Nebojte se dopsat sve zkusenosti – rad updatnu toto – zbran mam relativne chvili, takze si zvykame, ale uz ted vidim par veci co “jsou problem” (a naopak – co jsou super) >> snad to ostatnim pomuze

_________________
___
J&G - Bar-10
ARES - Amoeba [AM-016]
E&L - SBR (Platinum) [EL-A146-C]
P&J - SR25
D-Boys - AK-74SU [RK-01W]
___
WE - HI-CAPA 5.1 Dragon A
TM - Smith & Wesson M&P9


12 zář 2017, 11:57
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Ares Amoeba AM-016
Aimtop guma má poměrně krátký límec, takže jestli má Ares guma límec delší, bude to problém.
Díky za příjemně kritickou recenzi- líbí se mi, že jsou zmíněna + i - na rovinu, aniž by převažoval neobjektivní tón.
Dokážeš "líný motor" s něčím porovnat? Na M110 to musí valit pěkně i se 7,4V...


12 zář 2017, 19:39
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 21 kvě 2010, 13:04
Příspěvky: 35
Nový příspěvek Re: Ares Amoeba AM-016
Mike_223 píše:
Aimtop guma má poměrně krátký límec, takže jestli má Ares guma límec delší, bude to problém.
Díky za příjemně kritickou recenzi- líbí se mi, že jsou zmíněna + i - na rovinu, aniž by převažoval neobjektivní tón.
Dokážeš "líný motor" s něčím porovnat? Na M110 to musí valit pěkně i se 7,4V...


Cus,
bojim se ze to me "liny motor" bude vazne jen subjektivni hodnoceni (vsude cpu 11,1V, takze to nemusi byt uplne objektivni, kdyz jsem nuceny najednou uzivat 7,4V).
Dnes se snad konecne dostanu k prekopani komory a pak to vezmu pres chrono at vidim "v cislech" (FPS a kadence, zkusim srovnat s necim jinym co mam doma ... Zitra prihodim)

_________________
___
J&G - Bar-10
ARES - Amoeba [AM-016]
E&L - SBR (Platinum) [EL-A146-C]
P&J - SR25
D-Boys - AK-74SU [RK-01W]
___
WE - HI-CAPA 5.1 Dragon A
TM - Smith & Wesson M&P9


13 zář 2017, 09:19
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 21 kvě 2010, 13:04
Příspěvky: 35
Nový příspěvek Re: Ares Amoeba AM-016
Cus,
tak uz mam nejake udaje.

Ke kadenci:
7,4V - 750 rounds/minute
11,1V - 1200 rounds/minute
- zkousel jsem i jinou pruzinu (origo, M120, M130) a vzdy to skoncilo stejne, takze bud chrono zaokrouhluje, ci kadenci ovlivnuje procesorovka (tomu verim spis)

Vymenil jsem puvodni plastovou ProWin-style komoru za pravou ProWin a vysledky (puvodni pruzina bude M120):
- pred: ~120ms
- po: ~123ms
- takze zaverem -- bud jsem neco pokazil (mozna jina hop-guma by mohla mit vliv, uvidim casem), nebo puvodni komora+Ares_guma dobre tesnili

K vymene komory za real ProWIN je nutna suplera a trochu hoblovani -- POZOR: ProWIN do tela tesne nesedne v casti hlavy (proste horni cast co zajizdi do tela). Na kazde strane jsem ubral odhadem 0.2-3mm, pak si to sedlo ( https://pasteboard.co/GKmUjnM.png https://pasteboard.co/GKmV7kz.png )
Prestoze z pohledu FPS to vypada jako zbytecnost, tak bych do toho asi sel znovu:
- puvodni tryska+komora vynucuje ARES gumy (ci podobne s dlouhym limcem) -- AimTOP sel -20FPS
- vymena jen trysky za tu s o-ringami neni mozna -- nebude podavat vubec -- kule neprojde do komory (moris/epel tryska).
- nova sestava dovoluje pouziti vicemene vseho, na co jsem zvykly/mam doma (trysky, gumy) a vyresil se double-feed issue
- presnost zbrane uvidim ...
- pridal jsem M130 a lita to ~133 (porad myslim ze mi tam unika nekde vzduch, bo bych pri M130 cekal vic)

_________________
___
J&G - Bar-10
ARES - Amoeba [AM-016]
E&L - SBR (Platinum) [EL-A146-C]
P&J - SR25
D-Boys - AK-74SU [RK-01W]
___
WE - HI-CAPA 5.1 Dragon A
TM - Smith & Wesson M&P9


14 zář 2017, 20:01
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 21 kvě 2010, 13:04
Příspěvky: 35
Nový příspěvek Re: Ares Amoeba AM-016
Udelal chybku -- @admin@ neslo by tema presunout do???
Obsah fóra » Knihovna » Výzbroj » AEG - Eletrické zbraně


Dekuji

_________________
___
J&G - Bar-10
ARES - Amoeba [AM-016]
E&L - SBR (Platinum) [EL-A146-C]
P&J - SR25
D-Boys - AK-74SU [RK-01W]
___
WE - HI-CAPA 5.1 Dragon A
TM - Smith & Wesson M&P9


14 zář 2017, 20:25
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 27 pro 2011, 20:31
Příspěvky: 81
Bydliště: Hradec Králové
Nový příspěvek Re: Ares Amoeba AM-016
Ahoj,
mám doma podobnou kratší verzi AM-013. Motor se vyřešil výměnou za ASG ULTIME BOOST 40000 za 990 Kč a nárůst kadence na 11.1 je enormní, na chronu jsem neměřil (testováno na akcích v reálném použití, protože jak píšeš, čísla na chronu někdy neříkají realné výsledek pro použití).
Trysku do původní komory jsem dal Maple Laef, která má dlouhý límec a hlaveň jsem použil PDI 6.05 - 300mm.
Na základním mechu a původní pružině M115+- mi to s gumkou ML 70´ dává 128-129 m/s.
Teď uvažuji o prodeji DMRka a koupě AM-016 s instalací CNC mechu od RA pro AMOEBU na použití o výkonu 150m/s.

PS: Tělo je opravdu odolné a po roce používání a ne vždy milého pokládání na zem, či obouchání po pádech na CQB bez jediné vady, na rozdíl od rádoby celokovů v podobě čínských slitin.

PS2: Na thingiverse.com je několik adaptérů na pažby, či prodloužení místa pro AKU - ale mě do AM-013 pasují ANPEQ baterie 11.1 - 1450mAh, mám dvě a na akce to stačí.


11 úno 2019, 22:06
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz